На чопському ринку не дотримуються санітарних норм

„Чопський ринок” – здається синонімом цього словосполучення невдовзі стане антисанітарія та повний безлад. Історія занепаду цього торгового місця в центрі Чопа сягає корінням початок 2000 років.

Саме тоді кожен підприємець починав боротись за покупця та створювати людяні та комфортні умови для своїх клієнтів. Якимось чином це обходило власника міського ринку, який чи то через відсутність конкурентів чи то від безгосподарного відношення до своєї власності, а може й від неповаги до всіх людей, які змушені користуватись цим ринком вже тривалий час не прикладає рук до наведення ладу в своєму господарстві.

Звичайно, питання функціонування критого ринку в місті Чоп вже „набило оскомину”, та найбільш гостро воно постало тоді, коли на численні скарги громадян в квітні місяці цього року було здійснено комісійну перевірку дотримання правил торгівлі на критому ринку м.Чоп продуктами харчування та запобіганню продажу неякісних м’ясо-молочних, ковбасних та рибних виробів, перевірки наявності документів у приватних підприємців – суб’єктів торгівельної діяльності. В результаті комісією виявлено ряд грубих порушень.
 
Державною ветеринарною інспекцією в Ужгородському районі із-за відсутності експлуатаційного дозволу для потужностей (об’єктів) з виробництва, переробки, або реалізації харчових продуктів надано припис директору ринку щодо тимчасової заборони роботи критого ринку. До слова, починаючи з 2002 року міська рада неодноразово ініціювала проведення нарад, на яких власника ринку спонукали зробити ринок цивілізованим та зручним для жителів міста. Загалом, з 2002 року за підрахунками проведено 21 нараду.

Чергова така нарада відбулась цього вівторка, за її результатами 17 листопада робоча комісія, створена розпорядженням Чопського міського голови, провела обстеження ринку на предмет відповідності діяльності суб’єкта господарювання щодо виконання норм ветеринарно- санітарних правил для ринків, санітарних правил утримання території населених пунктів та правил торгівлі на ринку.

В ході проведення обстеження виявлено, що споруда критого ринку не опалюється, під’їзні шляхи до ринку не заасфальтовані, територія не благоустроєна, не узгоджено режим роботи ринку з виконавчим комітетом Чопської міської ради, відсутня вивіска із зазначенням повної назви ринку, його власника, немає графічного плану території з позначенням всіх об’єктів ринку, не промарковано спеціалізовані зони з продажу продуктів за видами, відсутній паспорт ринку, санітарний стан внутрішньої вбиральні (туалету) незадовільний, сантехніка потребує заміни, знімається плата за користування туалетом, відсутній торгівельний інвентар (ваги), не обладнані окремі побутові, адміністративні та складські приміщення, вхідні двері без ручок, що унеможливлює вхід в приміщення, двері потребують заміни. Дані зауваження є ніщо у порівнянні з загальним видом ринку, який своїм виглядом нагадує найгірші базари часів радянського союзу.

Акт обстеження критого ринку зі всіма виявленими порушеннями буде винесено на розгляд наступного засідання виконкому для прийняття рішення щодо приведення ринку до відповідності вимог законодавства, – повідомили  з Чопської міськради.

zakarpattya.net.ua