На консервацію шахт Солотвинського солерудника пішли перші 10 мільйонів

ДП «Солотвинський солерудник» 14 та 16 листопада за результатами тендерів уклало низку угод на наукові, проектні та інші роботи, пов’язані з ліквідацією шахт закарпатського солерудника, на загальну суму 9,85 млн грн.

ТДВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості» та його дочірнє підприємство ДП «Геотехбуд» отримало підряди на розробки в галузі геологічних наук на 3,46 млн грн.

Також «Інститут гірхімпрому» за 714 тис грн. розробить робочу документацію до проекту «Консервація шахти №9» і за 3,65 млн грн. проект з ліквідації шахт №9 і 8 та екологічної реабілітації території гірничих робіт на території солерудника.

ТОВ «ІККА» за 2,03 млн грн. проведе винос ПЛ-6 кВ на шахту №8 з небезпечної зони та перенос ЦРП рудника №8.

В 2010 році було прийнято рішення про неможливість врятування «Солотвинського солерудника» від затоплення ґрунтовими водами. До підземних виробок копальні, в якій знаходились підземні відділення Української та Закарпатської алергологічних лікарень, безконтрольно надходила вода. Через це на поверхні утворились карстові провалля, які призвели до переселення мешканців села Солотвино в Тячівський район за 100 млн грн.

За даними спеціалістів, катастрофа сталась через брак уваги до проблеми. У 2010 році було невирішене питання фінансування робіт щодо проекту консервації шахти №9 та захисту шахти №8. Якби шахту взялися рятувати в 2003-2004 роках, то тоді ще можна було вирішити проблему, причому з затратою порівняно незначної суми коштів – в межах 12 млн. грн. За висновками науковців, лише на консервацію однієї шахти необхідно близько 100 млн. грн. Консервації потребують обидві шахти (№ 8 та № 9) ДП «Солотвинський солерудник».

zakarpattya.net.ua