У Хусті освятять Кафедральий собор

Завтра, 26 листопада, у день пам’яті святителя Іоанна Златоуста відбудеться освячення центрального престолу Свято-Кирило-Мефодіївського кафедрального собору.

 У заході візьмуть участь митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, митрополит Миколаївський і Вознесенський Питирим, архієпископ Хустський і Виноградывський Марк,  архієпископ Львівський і Галицький Августин, архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн, архієпископ Бориспільський Антоній, архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, єпископ Сєверодонецький і Старобільський Агапіт, єпископ Хотинський Мелетій, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, єпископ Мефодій та священнослужителі Закарпатської області.

Крім центрального престолу в соборі буде також боковий приділ, який з часом освятять на честь святителя Іоанна Златоуста, – повідомили на сайті Хустської єпархії УПЦ.

Довідка :
будівництво Свято-Кирило-Мефоодіївського собору у Хусті почали у 1991. У 1994 – собор отримав статус кафедрального, тобто головного храму новоутвореної Хустської Єпархії.

Протягом будівництва парафіяни собору молилися у невеликому будинку, який був перебудований під тимчасовий храм. У 2011 році, після закінчення будівництва та внутрішніх робіт у новозбудованому соборі, тимчасовий храм розібрали.

zaholovok.com.ua