Під обласною адміністрацією мітингували мешканці гуртожитків

Мешканці гуртожитків Ужгорода провели мітинг перед ОДА проти завершення приватизації житла

Біля будівлі Закарпатської обласної державної адміністрації зібрались на мітинг мешканці гуртожитків Ужгорода. Причиною невдоволення стала ініціатива Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  України Анатолія Близьнюка, який ініціює прийняття Закону України «Про завершення приватизації житла». Міністр в своїй мотивації відзначив, що можливість приватизації була у людей з 1992 року, і за цей час всі бажаючі могли скористатись своїм правом.

Мешканці гуртожитків заявляють, що виступаючи з цією ініціативою, пан Близнюк не врахував їхні інтереси і питання. Адже величезна кількість людей в Україні, які проживають в гуртожитках, не змогли здійснити приватизацію, оскільки їхні будинки закріплені за підприємствами, що не поспішають передати людям роками обжите помешкання. І доки мешканці в судах відстоюють свої права перед підприємствами, відміняти їхнє право на приватизацію не можна. Адже це поставить хрест на роками проробленій роботі, а підприємства, в свою чергу, отримають можливість виселити людей із займаних площ, аби потім перепродати їх.

Серед мітингувальників були представники гуртожитків «Верещагіна, 10», «Лобачевського, 41», «Гвардійська, 15», «Бородіна, 10», «Можайського, 5», «Джамбула, 50» та «Богомолця,20». До них вийшли начальники управління житлово-комунального господарства Василь Романець та управління з питань внутрішньої політики Володимир Дупелич. Вислухавши звернення людей, пан Романець запропонував одразу пройти до його приймальні, аби розібратись з питаннями які під силу вирішити його управлінню. А от щодо вимог не приймати відповідного закону, то членів ініціативної групи було запрошено до канцелярії та відділу звернень громадян адміністрації, де вони змогли подати свої звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. На це людям пообіцяли, що найближчим часом вони отримають письмову відповідь, хто саме і коли буде розглядати їхні питання і вимоги.

До слова, як стало відомо з особистих джерел кореспонденту «Час Закарпаття», вчора управління архітектури і містобудування винесло проект рішення на сьогоднішнє засідання виконавчого комітету ужгородської міської ради, яке передбачало зміну статусу гуртожитку по вулиці Богомольця на звичайний багатоквартирний будинок.

У випадку його прийняття, мешканці гуртожитку отримали б зелене світло на приватизацію своїх помешкань, а роки судових поневірянь увінчалися б перемогою. Проте, проект так і не дійшов до засідання, адже був знятий з розгляду внаслідок не погодження його начальником юридичного відділу Ужгородської міської ради Куценком Ігорем Миколайовичем.

Мотивація чиновника – між людьми та підприємством ідуть суди, тому такі рішення приймати не можна. Проте, на запитання інформатора, чи є конкретна заборона суду приймати подібні рішення міською радою, пан Куценко відзначив що немає, проте, теоретично існує вірогідність, що ВАТ «Ужгородхліб» буде оскаржувати такі дії міста.

З усього випливає закономірне питання: чиї інтереси захищає чиновник: людей які своїми податками винаймають його на роботу, чи купки зацікавлених осіб від ВАТ «Ужгородхліб», які щодня роблять все, аби виселити десятки людей зі своїх помешкань? Питання, звісно, риторичне! Висновок читачі зроблять самі.

 Час Закарпаття