Чопська митниця назбирала 1.5 мільярда податків

Відомо, що Чопська митниця, яка діє на кордоні з трьома країнами Євросоюзу – є однією з найпотужніших на Заході країни за обсягами митних оформлень та контролю експортно-імпортних, транзитних вантажів як залізничним, так і автомобільним й авіаційним транспортами. Так, лише за 11 місяців 2011 року через Чопську митницю експортовано товарів на суму 10,3 млрд.грн., імпортовано – 11,6 млрд.грн.

Як констатує начальник Чопської митниці Олександр Похилько, станом на 21.12.2011р. до Державного бюджету перераховано 1 мільярд 525 мільйонів гривень податків і зборів. А це – на півмільярда гривень більше за минулорічний показник. У середньому за день митниця наповнює   Держскарбницю на 6,2 млн.грн., торік – на 3,4 млн.грн.

Успішне виконання  фінансових завдань митниця забезпечує завдяки активній зовнішньоекономічній діяльності понад 1730 закарпатських підприємств. Вдалий приклад залучення іноземних інвестицій ілюструють такіучасники ЗЕД,які на сьогодні є потужнішими платниками податків та зборів, як – ПрАТ”Єврокар”, ТОВ “РІК”, ПП «ОККО-Бізнес», ТОВ «Континент-нафтотрейд», ТОВ «Корнелія», ТОВ «Пром-Газ-інвест», “Авто-Стар-Плюс”, ТОВ «Фаворит-імпорт», ТОВ «Ядзакі-Україна», ТОВ «Хіпп -Ужгород» та ТзОВ «Джейбіл».

Серед основних експортерів області головний митник Закарпаття називає – «Перечинський лісохімкомбінат», ТОВ «Інтерфіл», ТОВ «Ено-меблі ЛТД» та ТОВ «Фішер-Мукачево».

Завдяки цьогорічним нововведенням, зокрема, встановлення Державною митною службою чітких часових рамок митного контролю та оформлення, суттєве зменшення кількості митних оглядів вантажів, введення в дію попереднього документального контролю – значно прискорився та спротився процес перетину вантажів на кордонах.

Не менш важлива успішна реалізація процедури електронного декларування товарів для всіх бажаючих підприємств, яка дозволяє застосовувати інформаційні технології на більш якісному рівні, відтепер забезпечує електронний документообіг між митницею та суб’єктами ЗЕД із використанням електронного цифрового підпису, а також мінімізує людський фактор під час митного оформлення.

Як запевняє Олександр Іванович, такі позитивні реформи значно збільшують товарооборот та сприяють розвитку інвестиційного потенціалу Закарпаття, налаштовують бізнес на чесні партнерські відносини з митницею.

Джерело:  Прес-служба Чопської митниці