МВС рекомендує посилити охорону українських банків

Сьогодні, 3 січня, глава МВС України Віталій Захарченко заявив, що у зв’язку з нападом на відділення Приватбанку в Донецьку, в результаті якого було вбито п’ять чоловік, його відомство ініціювало посилення охорони українських банків.

“Нові рекомендації вже прописані. Я написав два листи на ім’я голови Національного банку України”, — сказав міністр.

За його словами, Нацбанк згоден із пропозиціями міліції.

Відповідаючи на питання про те, чи означає це можливість заборони залучення приватних охоронних структур до ґарантування безпеки банків, глава МВС зазначив, що “це навряд”, однак міліція буде рекомендувати, щоб охорону банків здійснювала Держслужба охорони при МВС.

Міністр зазначив, що необхідно створити безпечні місця для служби охоронців у банківських установах.

За його словами, МВС запропонувало НБУ провести спільну роботу з підготовки змін до закону України Про банки і банківську діяльність в частині взаємодії МВС та НБУ з питань контролю та організації безпеки банківської діяльності: захисту життя співробітників фінустанови та збереження майна.

МВС запропонувало внести зміни до постанови НБУ про обов’язкову збройну охорону МВС у банківських установах при обсягах готівкових коштів понад 1 млн грн, а також провести інші заходи для посилення охорони фінустанов.

Нагадаємо, спроба пограбування відділення Приватбанку в центрі Донецька сталася 29 грудня.

Грабіжники вбили 5 людей. За повідомленням прес-служби банку, всі загиблі — співробітники установи. У МВС України уточнили, що один із загиблих — працівник приватної охоронної фірми.

За інформацією 5 каналу, зловмисники не взяли грошей, зникла лише відеокамера спостереження.

Приватбанк пообіцяв нагороду в 1 млн грн за інформацію, що допоможе розкрити злочин.

ua.korrespondent.net