Драч підтримує кандидатуру Мідянки на отримання Шевченківської премії

До заключного туру дійшло 15 номінантів.

Комітет з Національної премії України ім. Т. Шевченка оприлюднив список претендентів на здобуття найпрестижнішої у галузі культури державної премії у 2012 році. Загалом до Комітету надійшло 30 подань. До третього, заключного, туру конкурсного відбору дійшли 15 претендентів. Імена лауреатів традиційно назвуть у день народження Кобзаря – 9 березня 2012 року. Підписуючи перелік удостоєних високої нагороди, президент України Віктор Янукович може змінити розмір грошової премії.

У 2011 році лауреати отримали по 260 тисяч гривень кожен.

Найпотужніше представництво – у номінації «Література». З письменницької братії України Шевченківську премію-2012 можуть отримати семеро авторів: Юрій Буряк за книгу поезій «Коло навколо», Валерій Гужва за поетичні збірки «Вежа» та «Порцеляновий янгол», Мирослав Дочинець за роман «Вічник. Сповідь на перевалі духу», Петро Мідянка за книгу поезій «Луйтра в небо», Любов Проць за збірку поезій «Група крові», Володимир Рутківський за історичну трилогію для дітей «Джури» («Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен»), а також Геннадій Щіпковський (Щипківський) за трилогію «Товтри» («Круговерть», «Директорія», «Млин»).

У категорії мистецтвознавців – троє претендентів: Тетяна Кара-Васильєва із книгою «Історія української вишивки», Дмитро Степовик із виданням «Історія української ікони Х-ХХ століть» і Богдан Тимків із книгою «Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова».

Музичний світ сучасної України може поповнитися шевченківськими лауреатами в особах Михайла Хая, автора книги «Музично-інструментальна культура українців (фольклорна традиція)», композитора Віктора Степурка (за псалмодію «Монологи віків» для мішаного хору та солюючих інструментів) або диригента Ігоря Пилатюка (за концертні програми «П’ять скрипкових концертів Мирослава Скорика», «Пам’яті Кобзаря»).

Є серед номінантів на Шевченківську премію-2012 також два художники: Петро Печорний із серією декоративних тарелей за мотивами творів Т. Г. Шевченка та Анатолій Криволап із циклом живописних творів «Український мотив».
Іван ДРАЧ,
поет, державний і громадський діяч, Герой України, член Комітету з Національної премії України ім. Т. Шевченка

– Особисто я підтримував кандидатуру поета із Закарпаття Петра Мідянки. Тож мені приємно, що він – у списку. Водночас мені прикро, що члени Комітету не проголосували за Олега Чорногуза, публіцистику якого я також підтримував. Серед достойних Шевченківської премії – прекрасний художник Анатолій Криволап. Одне слово, є кого підтримувати. Є кому присудити п’ять нагород. Хоча було б у поданнях більше яскравих і цікавих особистостей – було б ще краще.

Галина Гузьо

zakarpattya.net.ua