Різдвяне привітання Високопреосвященнішого ФЕОДОРА, архієпископа Мукачівського і Ужгородського

Сьогодні душа кожного православного християнина радіє, сповнена вдячності до Бога, згадуючи подію початку нової ери, початку Нового Завіту Бога з людиною.

Нині Свята Церква і все творіння Боже прославляють Предвічне Слово – Богомладенця Христа, Який заради нас і нашого спасіння прийшов на землю, воплотився від Духа Святого і Марії Діви, став людиною. Відкриваючи Христу Спасителю своє серце ми сповна відчуваємо радість свята.

Ми живемо цією радістю цілий рік, і вона укріплює нас, вона допомагає нести кож-ному з нас життєвий хрест, долати труднощі і випробування. Свято народження Бога Слова в тілі дає кожній без винятку людині все необхідне для побудови Царства Божого у своїй душі.

Сьогодні найкращий дар для Нього – наше благочестиве життя, яке ми маємо проводити у мирі, злагоді і взаєморозумінні, не в осуді, а в розумному братському діалозі, в благочесті, у традиції, отриманій від апостолів і святих отців.

Возлюблені у Христі боголюбиві пастирі, чесне монашество, брати й сестри! Сьогодні ми, підсумовуючи прожитий рік і аналізуючи його, дякуємо Богові за Його милості до нас!

У дні різдвяних свят ми також проводжаємо у вічність 2011 рік, який надовго залишиться в нашій пам’яті завдяки багатьом добрим починанням і звершенням. З благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви в минулому році ми брали участь в багатьох закордонних поїздках в країни Центральної Європи.

Мали унікальну можливість взяти участь в офіційній передачі частиці святих мощей зі Словакії всесвітньо відомого подвижника благочестя святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського († 620) для Української Православної Церкви та Мукачівської єпархії.

Як і в минулі роки Господь допоміг нам здійснити багато нових проектів та задумів в нашій древній Мукачівській єпархії. Структурна реорганізація єпархії, що відбулася на початку минулого року посилила і покращила ефективність роботи діючих відділів єпархіального управління.

Минулий 2011 рік Мукачівська єпархія найменувала «Роком архімандрита Василія (Проніна)». В рамках святкування та вшанування пам’яті з нагоди 100-річчя від дня його народження були проведені різноманітні наукові, молодіжні та духовно-просвітницькі проекти та багаточисленні місіонерські заходи.

В науковому полі було проведено міжнародну конференцію, видано унікальну трилогію праць отця Василія та його окремий життєпис. Вперше побачила світ унікальна міжнародна дослідницька праця про репресованих священнослужителів нашої єпархії «Сповідники та подвижники благочестя Православної Церкви на Закарпатті у XX ст.». У день народження отця Василія наша єпархія спільно з обласним архівом провела історичну виставку нововиявлених архівних документів.

Вперше в історії єпархії відбулося вручення журналістської премія імені архімандрита Василія (Проніна). Приємно констатувати і той факт, що духовно-просвітницький фільм про життєвий шлях подвижника «Ключі від брами Господньої» на кінофестивалі «Покров» нагороджений спеціальним дипломом «За ствердження істини».

Разом з ювілейними заходами продовжилася і різновекторна активна робота з молоддю. На честь ювілею Проніна влітку були проведені літні молодіжні міжнародні табори. Священнослужителі разом з студентами університетів в рамках проекту «Сторінками путівника «Православні монастирі Закарпаття» відвідували православні святині нашого краю.

Вперше реалізовано інтелектуальний проект «Православне – Що? Де? Коли?» та фестиваль-конкурс «Божий дар». На найвищому рівні проведено різдвяні та пасхальні концерти в Перечині, Ужгороді, та в управлінні виконання покарань № 9 в м. Ужгород.

Відмічаємо потужну роботу єпархіального відділу у справах сім’ї та молоді. В рамках соціальної опіки нашою єпархією разом з медико-соціально-реабілітаційним центром «Дорога життя» до річниці центру було проведено чудовий благодійний вечір на допомогу людям з обмеженими фізичними можливостями.

На постійній основі проводиться пастирська робота з ув’язненими, в лікарнях та інтернатах. Новостворені духовно-просвітницькі, інтернетні та медіа-проекти єпархії дозволяють нам ширше говорити про Христа і проповідувати святе Євангеліє для великої теле і радіо аудиторії.

Переконливо свідчимо і констатуємо про факт доброї та плідної співпраці з владою нашого регіону, з якою нам вдалося реалізувати багато спільних проектів.

Дорога наша паства Христова! В ці святкові дні просимо Вас стверджувати і популяризувати народні звичаї та традиції наших предків, які віками оспівували   Різдво Бога Слова та існували в нашому народі.

Докладайте всіх зусиль, щоб зміст і святкування Різдва Христового не було лише черговим побутовим святом календаря, але підносило Вас до вічних і спасительних думок та відповідного життя.

В ці дні нехай наша внутрішня людина якомога глибше зазирне в своє єство,   аніж звичайно, і принесе Богомладенцю все найкраще зі скарбниці душі. В сьогоднішні священні дні, коли ми, зібравшись в храмі Божому, намагаємося наблизитися  до Бога, обійняти Його своїм серцем, молитися Йому, відкинемо всі наші буденні   думки та турботи і станемо причасниками Його Народження.

Возлюблені! Я знову і знову сердечно вітаю вас з великим святом Різдва Христа Спасителя! «Радійте, удосконалюйтесь, утішайтеся, будьте однодумні, майте мир, – і Бог любові та миру буде з вами!» (2. Кор. 13, 11). Славімо Його!

ФЕОДОР, Архієпископ Мукачівської Єпархії Української Православної Церкви

zakarpatpost.net