Закарпаття: Станом на 1 січня 2012 року сума боргу із виплат заробітної плати на підприємствах становить 13 мільйонів 611 тисяч гривень

В облдержадміністрації відбулася селекторна нарада під головуванням заступника керівника області Івана Качура з очільниками райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Головне питання порядку денного – погашення заборгованості із виплат заробітної плати.
Станом на 1 січня 2012 року загальна сума боргу із виплат заробітної плати на підприємствах краю становить 13 мільйонів 611 тисяч гривень. Це на 1 мільйон 136 тисяч гривень (7,7 %) менше, аніж було 1 грудня минулого року. Зокрема, борг економічно активних підприємств за цей період зменшився на 1 мільйон 332 тисячі гривень (23,9%) і становить наразі 4,25 мільйони гривень. Натомість, підприємства-банкрути наростили заборгованість. Згідно з оперативними даними, нині вона сягає 8 мільйонів 979 тисяч гривень.

На початку року відсутня заборгованість у підприємств та організацій міста Чоп, Воловецького та Свалявського районів. Скорочення боргу, порівняно з 1 грудня 2011 року, відбулося у 9-ти адміністративних одиницях краю. Найбільше зменшення спостерігається в Берегові (на 459,4 тис. грн.) та Рахівському районі (на 366,6 тис. грн.) У свою чергу, в грудні підприємства та установи 6 адмінодиниць допустили зростання сум заборгованостей. Це стосується Мукачева, Берегівщини, Виноградівщини, Тячівщинпи, Ужгородщини та Хустщини.

Окремим питанням учасники розглянули погашення боргів до Пенсійного фонду. Нині заборгованість складає 22 мільйони 811 тисяч 300 гривень. Упродовж останнього місяця вона скоротилася на 1 мільйон 882 тисячі гривень або 7,6%. Відзначимо, що в грудні минулого року заборгованість до Пенсійного фонду зросла у 5-ти районах. Найбільше – у Виноградівському Перечинському районах та місті Хуст. Зменшили заборгованість платники міст Ужгород, Чоп та Берегово, Тячівського, Іршавського районів і т.д.

Для оптимального вирішення питання з погашення заборгованостей заступником голови ОДА Іваном Качуром дано доручення Територіальній інспекції праці проаналізувати ситуацію на всіх підприємствах-боржниках краю і розробити детальний план заходів щодо погашення боргів, повідомили zakarpatpost.net у прес-центрі ОДА.

zakarpatpost.net