Україна відмовляється від половини російського газу

[Total: 0    Average: 0/5]

Україна має намір закуповувати у Росії такі обсяги газу, які необхідні для української економіки, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

“Ми зменшуємо закупівлю газу у два рази, і з 1 січня у нас відбір буде на рівні 27 млрд куб.м”, — сказав він. Відповідаючи на питання, як це узгоджується з наявними газовими контрактами з Росією, Бойко відповів, що Україна буде купувати газ стільки, скільки потрібно для економіки.

“Якщо у наших партнерів будуть питання, вони можуть їх вирішувати цивілізованим способом”, – додав він. Також Бойко повідомив, що перемовини з РФ щодо газу тривають, “є питання, в яких ми прийшли до компромісу, і є невирішені питання”.

“Перемовини триватимуть стільки, скільки необхідно, щоб знайти прийнятну для нашої національної економіки модель”, — наголосив він.

Нагадаємо, ще на початку вересня, після того, як українська сторона офіційно повідомила Росію про зниження обсягів закупівлі газу, глава “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що НАК “Нафтогаз України” у будь-якому випадку повинна оплачувати щорічно не менше 33 млрд кубометрів газу згідно з підписаними контрактами на умовах “бери або плати”.

Як заявляв раніше Бойко, Україна протягом наступних чотирьох років має намір більш ніж утричі скоротити імпорт російського газу (з близько 40 млрд на сьогодні до 12,5 млрд куб м у 2015 році) шляхом нарощування власного видобутку з 20 до 25 млрд кубометрів, а також заміщення газу вугіллям та підвищенням енергоефективності.

tsn.ua

 

Comments are closed.