Секрет щасливого дитинства

[Total: 0    Average: 0/5]

Чверть століття у м.Чоп (Закарпаття) діє дошкільний навчальний заклад „Казка”, який залишається єдиним у місті. Єдиним, але яким! Зі стін цього освітньо-виховного закладу вийшли понад тисячу випускників які стали свідомими громадянами – будівничими своєї країни.

Як у час заснування та будівництва, так і тепер, ДНЗ «Казка» очолює одна й та ж людина – Галина Моцьо.

У свій ювілей „Казка” зустрічала поважних гостей, серед яких – міський голова Галина Цар, депутати Закарпатської обласної ради, депутати міської ради, керівники міських освітніх закладів, педагоги-ветерани, які колись тут працювали. Звучало чимало теплих слів привітань та побажань. Кращі працівники були нагороджені грамотами обласної та міської ради, управління освіти, культури, молоді та спорту міськвиконкому. Яскравим був виступ вихованців закладу, які теж вітали своїх вихователів і нянечок із ювілеєм.
Згадували й історію… У 1986 році в ЗМІ з’явилося повідомлення: «Новий чудовий садок на 320 місць одержали в подарунок діти залізничників Чопського вузла. У гарній, затишній споруді є все для того, щоб вони почували себе як удома”. Час минав не безслідно: завдяки наполегливості його працівників заклад ставав усе кращим, комфортнішим. Незмінною залишалась атмосфера доброзичливості та радості, яка панує в «Казці».

Щоб не відставати від вимог часу, колектив переймав досвід роботи дошкільних закладів Росії, Білорусі, країн Прибалтики. З другого боку, частими гостями тут були делегації освітян і-за кордону – Угорщини та Чехії, з якими чопські педагоги налагодили тісну співпраця з дошкільними закладами цих країн.

У 1987 році в ДНЗ «Казка» відкрили групи для дітей з угорською мово навчання. Дуже складними були 1995-2004 роки, коли Україною прокотилася хвиля закриття дошкільних закладів. Відсутність коштів призвела до поступового руйнування будівель, роками тут не проводили капітального ремонту, система опалення застаріла. Коштів на заробітну плату та харчування дітей катастрофічно не вистачало. Підтримкою та опорою для закладу тоді стали підприємства залізниці.

Повернення до нормального існування, а відтак і розквіт розпочався в 2007 році, коли за підтримки нинішнього міського голови побудовано нову автономну котельню, замінено ігрові споруди та майданчики, налагоджене поживне і збалансоване харчування малечі. Заклад постійно користується благодійною підтримкою обласних депутатів, завдяки яким було здійснено і заміну вікон за сучасними – європейськими стандартами.

Нині дошкільнй заклад має спортивний і музичний зали, в ньому працюють логопедичні групи, кабінет практичного психолога, налагоджене вивчення української та угорської мов у відповідних дитячих групах. Одна з незаперечних заслуг – заклад може похвалитись найкращим у Закарпатській області харчуванням дітей.

 Нагороди не могли оминути згуртований і працьовитий колектив. У 2007-му заклад атестований „з відзнакою”, а через два роки переміг у обласному оглядовому конкурсі на кращий стан фізично-виховної роботи. Визначною подією стало внесення «Казки» до переліку кращих закладів у сфері освіти і науки України та присвоєння звання «Флагман освіти і науки України – 2009». «Ця подія і отриманий нами диплом стали високою оцінкою роботи всіх без винятку працівників», – сказала директор дошкільного закладу Галина Моцьо.

Перше чверть століття «Казки» прозаду. Попереду – велика дорога, якою педагогам слід іти так само гідно, збагачуючи скарбничку добрих справ. Виростатимуть нові й нові покоління, а «Казка» залишатиметься в пам’яті кожного випускника, як згадка про миле серцю дитинство. А все через те, що тут володіють секретами дитячого щастя.

Діана ВАШКО, Чопська міська рада

 

Comments are closed.