У Виноградівській РДА обговорювали народні промисли та ремесла

[Total: 0    Average: 0/5]

Про стан розвитку народних промислів та ремесел на Виноградівщині та плани на найближчий період в цьому напрямку йшлося на нараді, яку провела 11 січня 2012 року голова Виноградівської районної державної адміністрації Тетяна Граб. На сьогоднішній,  як інформував начальник відділу культури і туризму Василь Югас, у відділі створено картотеку, до якої увійшли 122 народних умільців і художників, та складено реєстр із понад 400 елементів творів декоративно-прикладного мистецтва.

Як одним із проблемних питань, які мають місце у розвитку і популяризації народних промислів і ремесел наголошувалося про відсутність постійнодіючого приміщення для організації виставок і продажу творів народних умільців та майстрів народної творчості.

Керівником району дано доручення методичному центру відділу культури і туризму вивчити і опрацювати усі наявні пропозиції щодо пошуку приміщення для виставкового залу. Також дано доручення звернутися до підприємницьких структур з метою реалізації пропозицій щодо участі у реалізації, популяризації народних промислів, пропаганди мистецтва і творів місцевих умільців.

Своїми думками з приводу обговорюваних питань поділилися заступник міського голови Василь Ціцей та голова міського осередку Всеукраїнського жіночого товариства ім.О.Теліги Ольга Барничко, яка, зокрема, інформувала про роботу, яку проводить громадська організація в напрямку пошуку, популяризації і відтворення народних промислів на Виноградівщині. Зокрема, активістами товариства здійснено ряд заходів із збору бази даних народних умільців, які виявили бажання взяти участь у створенні у районі фабрики народних промислів, ідея якої започаткована активістами Всеукраїнського товариства ім.О.Теліги з м.Києва.

Як результатом обговорюваного питання порядку денного прийнято рішення звернутися до приватних підприємців району із закликом щодо виділення торгових площ для реалізації ідей популяризації і пропаганди народної творчості, а також реалізації продукції місцевих умільців.

Виноградівська РДА

Comments are closed.