Хустська райлікарня поповнилася новітнім діагностичним та лікувальним обладнанням

У суботу, 14 січня, Хустська центральна районна лікарня поповнилася новітнім діагностичним та лікувальним обладнанням, яке медикам презентували міністр МНС Віктор Балога та депутат облради Павло Балога.

В події взяли участь головний лікар закладу, депутат облради Володимир Роман,   голова облради Іван Балога, заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик, міський голова Хуста Володимир Кащук, очільник райради Василь Губаль.

За рік в пологову відділенні Хустської ЦРЛ народжується більше двох тисяч немовлят, і майже десять відсотків з них – це недоношені дітки, – розповів головлікар Володимир Роман. Згідно вимог міністерства охорони здоров’я лікарі мають виходжувати малюків, що народжуються вагою більше 500 грам.  У суботу заклад отримав німецьке обладнання різного спрямування, призначене для породіль та  діток, в тому числі й недоношених. Це апарати дихання для немовлят,  системи УЗД-діагностики, мобільний ренгтен-апарат, обладнання для вимірювання рівня гемоглобіну  та багато іншого.

«Минулоріч ми отримали суттєву допомогу від міністра МНС, депутата облради Віктора Балоги – нам було передано обладнання для пологового відділення майже на два мільйони гривень. Тоді громаді Хустщини Віктор Іванович пообіцяв, що його команда  доукомплектує заклад всім необхідним. Сьогодні депутат облради Павло Балога передав лікарні  унікальне обладнання, завдяки чому  допомога у пологовому відділенні Хустської районної лікарні стала наближеною до європейських стандартів. Цей проект буде мати продовження: наразі фахівці вивчають яке обладнання ще потребує заклад і протягом кількох місяців ми його отримаємо. Завдяки  сучасній європейській апаратурі нам вдасться вберегти не одне життя, а це найголовніше в роботі лікаря», – констатує Володимир Роман Роман.

Обласний депутат Павло Балога вважає, що  персонал Хустської лікарні  докладає  максимум зусиль, для того, щоби якість медобслуговування була на найвищому рівні. «Впевнений: презентоване обладнання допоможе їм у цьому. Допомогу ж заклад отримуватиме і в майбутньому, як від представників влади, так і від меценатів», – зауважив народний обранець.

Голова обласної ради Іван Балога вважає, що на сьогоднішній день вирішити проблеми медичної галузі виключно  за рахунок бюджету неможливо.  «Тому до цього долучаються і політики, і меценати, люди, які мають можливість і яким небайдужа доля рідного краю. Акція, яку ініціював наш земляк Віктор Балога «З любов’ю і турботою до дітей»  покликана вирішити частину з цих проблем. Хочеться саме через такі акції надихнути й інших самодостатніх закарпатців до реалізації подібних благочинних проектів», – каже керівник ради.

Також Іван Балога повідомив, що в планах на найближчу перспективу добудувати акушерсько-гінекологічний корпус Хустської ЦРЛ.

Прес-служба Закарпатської облради