Закарпатські політологи — про ужгородського мера

[Total: 0    Average: 0/5]

Цими вихідними стало відомо про вступ ужгородського міського голови Віктора Погорєлова до Партії Регіонів. Сам він пояснив свій вибір так: «Це питання особисте. Не тільки Єдиний Центр мене підтримував. Те, що мене не підтримувало обласне керівництво Партії регіонів, ще не означає, що мене не підтримували її члени, рядові партійці».

Інша новина, що стосується майбутніх виборів до Верховної Ради, – минулої суботи, 21 січня, обласна організація Партії Регіонів на партійній конференції вирішила не «ділити» округи з Єдиним Центром, а висувати своїх кандидатів по всіх 6 округах.

Прокоментувати ці дві ситуації karpatnews.in.ua попросив політологів. На запитання відповіли директор Закарпатського  інституту політичних досліджень Віктор Пащенко, керівник Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, політолог Сергій Федака та аспірант кафедри політології УжНУ Михайло Шелемба.

1.    Ваша думка щодо вступу міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова до Партії Регіонів.

Федір Шандор:

«Перехід Віктора Погорєлова до Партії Регіонів – це безрезультатна і безперспективна справа, яка нічого не дасть. Він і так асоціювався із регіоналами, а тепер вирішив зробити такий «хід конем», розуміючи свої непрості стосунки із обласними регіоналами. Я би назвав цю ситуацію «свій серед чужих, чужий серед своїх».

Віктор Пащенко:

«Я думаю, якихось глобальних змін від цього не буде. Віктор Погорєлов симпатизував Партії Регіонів завжди і не приховував цього, на виборах міського голови він хотів іти від цієї партії. Напевно зараз, у передвиборчий період він був у Києві, консультувався, і там йому пояснили, що на виборах 2012 року треба бути на боці одного з принципових таборів.  Такі випадки є по всій Україні і це, на жаль, свідчить про те, що протистояння двох сил буде загострюватись. А у випадку із нашим мером це свідчення того, що йде мобілізація ресурсів і основні політичні сили дають зрозуміти таким чином, що балансувати десь на межі, стояти «між» не вдасться».

Сергій Федака:

«Це плюс і для самого мера,адже тепер йому вдасться більш тісно і ефективно вирішувати комунальні та господарські питання, і  для регіоналів, які тепер матимуть свого повноважного представника у міській владі обласного центру».

Михайло Шелемба:

«Я вважаю, що перехід міського голови Віктора Погорєлова до Партії Регіонів – це крок продуманий, адже від виборів мера пройшло вже багато часу йому давно вже треба було визначатися, до якої сили він належить. Невизначеність погано грала на його імідж як політика. На тіл того, що зараз на нього, як на мера, часто лунає критика і наближаються чергові вибори, то його вибір зупинився на Партії Регіонів, яка, напевно, надаватиме йому підтримку і до, і після виборів. Для самих регіоналів це теж плюс, бо вони матимуть вплив на місто, адже очікується, що саме в обласному центрі ситуація під час виборів буде досить складною».

2. Як ви оцінюєте рішення Закарпатської обласної організації Партії Регіонів висувати своїх кандидатів по всіх 6 обласних округах?

Федір Шандор:

«Те, що Партія Регіонів вирішила висувати своїх кандидатів по всім 6 округах, це закономірно, інакше і не могло бути. Раніше то саме зробив ЄЦ, і, на мою думку, це свідчить про те, що ні одні, ні інші не готові тримати своє слово. Результатом всього цього, я вважаю, може стати поразка  регіоналів, бо вони непослідовні у своїх діях».

Віктор Пащенко:

«Я про таке рішення ще не чув, тому не можу коментувати ситуацію, доки особисто не дізнаюся, хто, як, коли і за яких обставин виніс таке рішення. Загалом стосовно поділу округів можу сказати, що таких ігор між Партією Регіонів і Єдиним Центром буде ще багато, тим більше, що і всередині самої Партії Регіонів на Закарпатті є багато протиріч: хтось хоче ділити округи із «єцівцями», хтось виступає категорично проти цього, звідси і протистояння між самими обласними регіоналами».

Сергій Федака:

«Рішення регіоналів висувати свої кандидатів по всіх 6 округах, як на мене, це безперечний мінус, оскільки Партія Регіонів  розпочинає територіальну війну із Єдиним Центром. По-моєму, це може призвести до поразки»

Михайло Шелемба:

«Дійсно, поширювалися заяви про поділ обласних округів між основними  політичними силами «три на три», потім були їх спростування. На мою думку, вирішивши висувати своїх кандидатів по всіх округах, регіонали роблять правильний крок, оскільки демонструють свою силу і готовність конкурувати. Вважаю, що це рішення – повністю позитивне і для самих виборців, бо вибори мають бути виборами, а не результатом якихось домовленостей».

Олександра БЕРЕГОВА

 KARPATNEWS.in.ua

Comments are closed.