Human Rights Watch заявила про падіння довіри до українських судів через справу Тимошенко

[Total: 0    Average: 0/5]

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch у своїй доповіді вказує на падіння довіри до судів в Україні через судові процеси стосовно колишніх вищих чиновників, зокрема, екс-прем’єра, лідера партії Батьківщина Юлії Тимошенко, в 2011 році.

Про це йдеться в доповіді організації за 2011 рік.

“Обвинувальний вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко, а також арешти і суди щодо інших колишніх урядовців підривали довіру до незалежності суду”, – сказано в доповіді.

Водночас, в документі наголошується, що, незважаючи на висловлення стурбованості у зв’язку з кримінальним переслідуванням опозиційних лідерів, США продовжували надавати Україні економічну допомогу.

Human Rights Watch зазначила, що зростання цін на нафту і відмова України від вступу в митний союз привели до посилення напруженості у відносинах з Росією.

Крім того, на думку Human Rights Watch, в 2011 році українські ЗМІ стикалися зі зростаючим тиском з боку влади, корупція залишалася поширеним явищем в державному та приватному секторах.

У доповіді висловлена ​​стурбованість у зв’язку з порушеннями прав мігрантів та шукачів притулку, незважаючи на прийняття закону про біженців.

“Особи, які шукають притулок, залишаються вразливими для довільного затримання, міліцейських утисків і тортур. Відсутній єдиний порядок встановлення віку для неповнолітніх біженців і шукачів притулку”, – сказано в ній.

Згідно з доповіддю, в Україні зберігається тенденція до упередженого ставлення правоохоронців до злочинів на ґрунті ненависті.

“Міліція і прокуратура як і раніше неохоче визнають наявність у нападах расового мотиву. Зберігаються расова вибірковість і не пов’язані з насильством утиски з боку міліції, тривають злочини на ґрунті ненависті щодо осіб неслов’янської зовнішності, а також представників етнічних і релігійних меншин”, – зазначає організація.

Згідно з доповіддю, у сфері права на здоров’я спостерігалися різноспрямована практика уряду в частині профілактики ВІЛ/СНІДу та незадовільна ситуація із забезпеченням доступності паліативної допомоги.

Серед позитивних моментів організація зазначила, що в 2011 році в Україні було прийнято реформи в інтересах зближення з Європейським Союзом і нові закони про доступ до інформації та захисту біженців.

Як повідомлялося, в 2010 році Human Rights Watch відзначала погіршення ситуації зі свободою ЗМІ в Україні, а також погіршення ситуації із забезпеченням свобод у цілому.

ua.korrespondent.net

Comments are closed.