Протягом року Ужгородський центр зайнятості працевлаштував 1883 осіб

[Total: 0    Average: 0/5]

Протягом січня–грудня 2011 року скористалися послугами Ужгородського міського центру зайнятості 4317 незайнятих громадян із них жінки -2250 осіб, молодь до 35 років – 2379 осіб, мали статус безробітного 2687 осіб.

Про це повідомили з Ужгородського міського центру зайнятості.

На вільні та новостворені робочі місця за сприянням служби зайнятості протягом року  працевлаштовано 1883 особи, в т.ч. за робітничими професіями 1130 осіб, службовці – 577 осіб,  із категорії  соціально – незахищених верств населення 175 осіб, в т.ч. на заброньовані робочі місця 11 осіб,  з наданням дотації роботодавцям працевлаштовано 119 осіб, 42 особи отримали одноразову допомогу на започаткування власної справи.

Протягом січня-грудня центр зайнятості володів інформацією щодо наявності 3612 вакансій у 749 роботодавців. Кількість актуальних вакансій на кінець звітного періоду становить 451, із них 296 вакансій за робітничими професіями, 151 вакансія – посади службовців, 4 вакансії – місця, які не потребують спеціальної підготовки. На ринку праці у м. Ужгороді переважає попит на працівників робітничих професій: складальник верху взуття, електрик цеху, електрогазозварник, шліфувальник, столяр, верстатник деревообробних верстатів, швачка, касир торговельного залу,  продавець, кондитер, кухар, бармен, офіціант тощо. Станом на 1 січня 2012 року центр зайнятості володіє інформацією про наявність 126 вільних робочих місць на 14 підприємствах  м. Ужгорода для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями.  Протягом січня – грудня 2011 року  в міському центрі зайнятості зареєстровано 990  вакансій з мінімальною заробітною платою, 2410 вакансій від мінімальної до середньої заробітної плати по області та 172 вакансії з заробітною платою більшою за середньообласну. Середній розмір заробітної оплати праці в розрахунку на вакансію становить – 1198 грн.

За даними Ужгородського міського центру зайнятості протягом року в місті створено 3291 нових робочих місць. Із них 1145 – юридичними особами (ТОВ „Унгвайєр” – 108 робочих місць, ТОВ „Епіцентр” -114 робочих місць, ТОВ „Золотий екватор -220 робочих місць, ТОВ „Оленич і К” – 83 робочих місця, ТОВ „Прага Уж” – 52 робочих місця), 2146 робочих місць створено шляхом укладання угод між роботодавцями – фізичними особами та найманими працівниками.                                                         

У продовж 2011 року інформацію про фактичне  вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації   повідомили  87 підприємств, фактично вивільнено – 623 особи ( 16% від запланованих обсягів), серед вивільнених 327 жінок, 150 осіб, молодь до 35 років.

Про неповну зайнятість Ужгородський міський центр зайнятості повідомило 16 підприємств, зокрема ВАТ „Модуль”, КП „Ужгородська міська друкарня”, ВАТ „Свемон-Захід”, „Вокзал Ужгород”, ЗАТ „Ужгородський механічний завод”, БК „Комфортбуд-4”, ТОВ „Патент”, ЗОКП „Міжнародний аеропорт” та інші.

Для служби зайнятості постійно актуальною є професійна підготовка безробітних відповідно до попиту на ринку праці, щоби  збалансувати попит і пропозицію. Протягом січня – грудня 301 особа пройшла професійне навчання, підвищення кваліфікації за конкретними замовленнями роботодавців.Для тих, кому не вдається підібрати підходящу роботу, центр зайнятості організовує тимчасові оплачувані громадські роботи за кошти підприємств, установ, організацій  та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. До таких  робіт залучено 364 особи, в т.ч. за рахунок коштів Фонду 293 безробітних. Витрати коштів на організацію громадських робіт, усього – 318,5 тис. грн. :
– кошти Фонду – 244 тис. грн..
– кошти підприємства –  74,5 тис. грн..
– кошти місцевого бюджету – 0

Безробітним, які перебувають на обліку в службі зайнятості, виплачується матеріальна допомога по безробіттю відповідно до законодавства.  Мінімальна виплата для незастрахованих осіб за грудень 2011 року – 544 грн., для застрахованих осіб –762 грн. При визначенні верхнього граничного розміру допомоги по безробіттю  за основу бралося середня заробітна плата, що склалася в державному секторі економіки Закарпатської області

Ужгородським  міським центром зайнятості проводилися профорієнтаційні заходи, а саме: охоплено  профорієнтаційними  послугами всього 27971 особа, в т.ч. числі незайнятих громадян  – 4004 осіб з них, які мають робітничі професії 1135 осіб,  спеціалісти – 1675 осіб, молодь у віці до 18 років – 44 осіб, молодь у віці до 35 років – 2184 особи. У профорієнтаційній роботі використовується інформація про соціально – економічну перспективу розвитку підприємств та установ з урахуванням регіональних особистостей окремих галузей відповідно до їх потреби у робітниках певних професій та рівня їх кваліфікації.

Одним із шляхів вирішення  проблем на ринку праці є розгортання системної, послідовної та широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи в суспільстві, організації комплексної роботи з різними соціальними групами та віковими категоріями населення, а також забезпеченні тісного діалогу з соціальними партнерами щодо пояснення переваг забезпечення працівників гідними умовами праці та достойною заробітною платою.

zakarpattya.net.ua

Comments are closed.