Працівники медичної галузі підбили підсумки роботи

У середу, 25 січня, відбулась колегія управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, на якій було підбито підсумки роботи галузі за 2011 рік.

У роботі колегії  прийняли участь головні, провідні спеціалісти управління, головні лікарі обласних лікувально-профілактичних закладів, ЦРЛ, РЛ, лікувально-профілактичних закладів м.Ужгород, директори ОКТМО «Фтизіатрія», медичних коледжів, начальники управлінь (відділів) охорони здоров’я, заступники головного лікаря Закарпатської обласної клінічної лікарні ім.А.Новака, головний лікар облСЕС, обласний епідеміолог, головні лікарі міськрайСЕС, члени президії обласної ради профспілок працівників охорони здоров’я.
 
З детальним аналізом підсумків роботи галузі охорони здоров’я області за 2011 рік  виступив начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер. В своїй доповіді Роман Іванович відзначив стабілізацію демографічної ситуації, зниження материнської та малюкової смертності.  Окремо акцентував увагу на тому, що медичні заклади не повинні виконувати роботи, які не пов’язані з лікуванням хворих. Тому що економічно і доцільно щоб, наприклад, пранням займались спеціалізовані пральні, приготуванням їжи – заклади харчування, тощо. Це дозволить вивільнити з бюджетів закладів додаткові кошти, які можна використати для потреб хворих. Йшлося і про те, що нині дільничні лікарні часто надають не стільки медичну допомогу, скільки виконують соціальну функцію. Тому потрібно детально вивчити доцільність існування такого потужного ліжкового фонду, саме на рівні дільничних лікарень.

Він зауважив, що згідно світових стандартів 80 %  пацієнтів повинні отримувати допомогу на амбулаторному рівні, а спеціалізовану  допомогу  в стаціонарі – 15-20 %.

Насамкінець Роман Шніцер зазначив, що найближчим часом буде проведено розширені тематичні вузько профільні колегії з питань фтизіатрії, онкології, хірургії, травматології та кардіології.

Про забезпечення санітарно-еідеміологічного благополуччя населення у 2011 році доповів  головний державний, санітарний лікар області Володимир МАРКОВИЧ. Зокрема було зазначено, що минулоріч загальноінфекційна захворюваність населення краю становила 345,85 чоловік на 100 тис. нас. (проти загальноукраїнської 525 чоловік на 100 тис.нас.). Разом з тим, за минулий рік зросла кількість випадків захворювання на імунокеровані інфекції (з 95 до 311 випадків). Це пов’язано із  п’ятирічною циклічністю, характерною для зростання цих захворювань. Також Володимир Маркович нагадав присутнім, що в найближчий час відбудуться суттєві зміни в організації роботи санітарної служби. Контроль за якістю продуктів харчування покладається на відомство ветеринарної служби. Але це питання дуже тісно пов’язано з медициною, а тому що наслідками харчових отруєнь доводиться займатися саме медикам. Наостанок Володимир Маркович зауважив, що найбільша питома вага штрафів, які були накладені санітарною службою, становлять саме штрафи за порушення у громадському харчуванні.

Про роботу депутатського корпусу обласної ради доповів присутнім голова постійної комісії Закарпатської обласної ради з питань охорони здоров’я Володимир Смоланка. «44 % обласного бюджету срямовується на потреби медичної галузі. Всі медичні заклади обласного підпорядкування 100 відсотково забезечені медикаментами та перев’язувальними матеріалами», – нагадав Володимир Іванович. Також він зупинився на позитивному прикладі співпраці комерційних фірм з державними закладами. Наприклад, встановлення сучасного комп’ютерного томографа в обласному нейрохірургічному центрі дозволило втричі здешевити обстеження пацієнтів, а стаціонарним хворим забезпечити безкоштовну діагностику. Якщо раніше досліджнення на томографі взірця 1989 року коштувало бюджету 950 гривень, то нині ця процедура на новітньому обладненні обходиться в 350 гривень.  

Про підсумки роботи минулого року розповіли також голова обкому профспілки працівників охорони здоров я Володимир ТУРОК та голова Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Іванна САБО.

За підсумками роботи колегії була прийнята відовідна постанова, де окреслені основні завдання галузі охорони здоров я Закарпатської області на 2012 рік.

zakarpattya.net.ua