Про співпрацю України та Словаччини говорили у Закарпатському філіалі Націнституту стратегічних досліджень

[Total: 0    Average: 0/5]

У Регіональному філіалі Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді відбулася робоча зустріч керівництва філіалу з Першим секретарем Генерального консульства Словацької Республіки в  Ужгороді Александром Шкурлою, нещодавно призначеним на цю посаду. 

 

Під час зустрічі мова йшла про основні напрями українсько-словацького співробітництва в контексті можливої зміни політичного ландшафту в Словацькій Республіці на передодні парламентських виборів (березень 2012 р.), політико-економічні аспекти формування українсько-словацького стратегічного партнерства, секторальну співпрацю та пріоритети стратегічного партнерства між двома країнами в глобалізованій економіці ХХІ ст.

Александр Шкурла дав високу оцінку експертно-аналітичній діяльності філіалу щодо лібералізації візового режиму між Україною та ЄС і, зокрема, із Словацькою Республікою, особливо відзначивши спільну роботу експертних груп РФ НІСД в м. Ужгороді та Дослідницького центру Словацької Асоціації зовнішньої політики (мм. Пряшів, Братислава) при підготовці до модифікації Угоди про місцевий прикордонний рух між Україною та Словацькою Республікою, яка була підписана під час візиту Президента України до Словаччини в червні 2011 р. та вступила в дію 29 грудня 2011 р.

Підводячи підсумки розмови, директор РФ НІСД в м. Ужгороді Світлана Мітряєва відзначила, що:

– регіональна співпраця двох експертних структур перейшла з регіонального на національний рівень, зокрема в проекті «Національний конвент України щодо ЄС», який наразі реалізується Національним інститутом стратегічних досліджень та Словацькою асоціацією зовнішньої політики;

– філіал і на далі буде продовжувати моніторинг візової політики і практики консульських установ країн ЄС на території Закарпатської області в т.ч. і Генерального консульства Словацької Республіки в м. Ужгороді;

– враховуючи те, що і через словацький кордон в Закарпатську область буде спрямовуватися потік гостей та вболівальників на ЄВРО- 2012 наразі філіал спільно з Державною прикордонною службою України та Закарпатською обласною державною адміністрацією готується до проведення міжнародного круглого столу експертів «ЄВРО-2012: безпека, швидкість, культура, комфорт», метою якого є аналіз стану підготовки до чемпіонату в контексті технологічних новацій, які будуть застосовуватись на пунктах пропуску під час проведення чемпіонату (здійснення спільного контролю, оформлення пасажирів і транспортних засобів без виходу пасажирів і русі, виділення в пунктах пропуску окремих коридорів, надання преференцій членам «Родини УЄФА», особливе інформаційне забезпечення, тощо) та вироблення конкретних рекомендацій для структур, які забезпечують проведення цього заходу.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.