Головного державного санітарного лікаря Закарпаття зобов’язали посилено контролювати повеневу ситуацію

Стан підготовки до весняних повеней Головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко обговорив з колегою із Закарпаття. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

У зв’язку із наближенням сезону весняних паводків та оцінки готовності Санітарно-епідеміологічної служби України до їх попередження, Головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко зустрівся із Головним державним санітарним лікарем Закарпатської області Володимиром Марковичем.

У ході робочої зустрічі була обговорена готовність Закарпатської області, як регіону підвищеного ризику, до повеневих ускладнень, стан санітарно-освітнього, матеріально-технічного та кадрового забезпечення регіону у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з повенями.

“З урахуванням погодних умов та можливого погіршення ситуації в області проводиться велика та відповідальна робота фахівців щодо діагностики природного середовища та аналізу факторів, які можуть шкідливо впливати на стан здоров’я населення. Обліковані усі вогнища інфекційних захворювань, усі можливі ризики, зроблені запаси дезінфекційних засобів та імінобіологічних препаратів. Підтримується постійний зв’язок із МНС, комунальними службами, відповідними фінансово-господарськими структурами”, – окреслив ситуацію в регіоні Володимир Маркович.

Анатолій Пономаренко зі своєї сторони наголосив на посиленні контролю за повеневою ситуацією з боку Санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров’я.

“Наказом Міністерства охорони здоров’я №  454 затверджені методичні рекомендації “Планування заходів щодо попередження епідемічних ускладнень внаслідок надзвичайних ситуацій, викликах повенями”, якими ми із нашими закарпатськими колегами послуговуємося уже не перший рік. Це перший документ, що висвітлює уніфікований підхід до роботи служб із ліквідації повеней, який може бути використаний не лише у регіонах підвищеного ризику, але й на всій території України. Із Закарпатським регіоном ми тримаємо постійний зв’язок, і у разі необхідності завжди готові відрядити на допомогу додаткові бригади спеціалістів”, – запевнив Головний державний санітарний лікар України.

zakarpattya.net.ua