Українці на яхті встановили рекорд з наближення до Південного полюса

Після встановлення цього рекорду, екіпаж вже готується до наступного – біля Північного полюсу.

Українці побили світовий рекорд – на яхті “Скорпіус” вони дістались 74-го градуса південної широти.

Щоправда, рекорди даються українсько-російському екіпажу непросто. Шквалистий вітер, мороз і гори криги, що будь-якої митті можуть розчавити невеличку яхту.

У таких умовах українці та росіяни вже кілька тижнів плавають у південних широтах. І все заради омріяного 70 градуса, до якого окрім “Скорпіуса” досі не запливала жодна яхта.
 
“Ми встановили світовий рекорд – 74 градуси 18 хвилин, повертаємося назад, ось вже на 76 градусі 40 хвилин і рухаємося на північний схід. Як завжди шлях назад складніший, ніж туди. Досить сильне хвилювання в морі і дуже багато льоду”, – каже капітан “Скорпіуса” Сергій Низовцев.

Екіпажу постійно доводиться відштовхувати брили льоду довгими баграми. Адже кожна з них може  пробити тонку обшивку суденця. Особливо важко вночі, коли і не видно того льоду, скаржиться капітан.

Низовцев  прогнозує, що за кілька днів дороги на північ льоду поменшає, а там і до Вогняної землі недалечко. Це означатиме, що “Скорпіус” обігне Антарктиду і візьме курс на Північний полюс, щоб обійти і його.

Це вже буде другий світовий рекорд. Загалом українсько-російська експедиція  планує пробути в  поході більше двох з половиною років  і перетнути усі п’ять океанів.

http://tsn.ua/