Закарпатські журналісти вимагають від своєї спілки не спортивних досягнень, а реального захисту

В Ужгороді відбулася чергова, 9-а за рахунком, звітно-виборна конференція обласної організації НСЖУ.

Зі звіту її багаторічного очільника Дмитра Воробця стало відомо, що в лавах крайової спілки перебуває 380 членів, які працюють в 50 друкованих виданнях, 6-и телеорганізаціях, а також у прес-службах різноманітних структур, інтернет-виданнях.

Журналісти активно беруть участь у творчих конкурсах, спортивних змаганнях тощо. А з цього року наша спілчанська організація друга в Україні почала видавати свій професійний журнал.

Але такі досягнення порадували не всіх делегатів конференції. Редактори Володимир Кривошапко («Європа-центр»), Василь Ільницький («Фест»), Михайло Темнов («Правозахист») піддали гострій критиці діяльність керівництва спілки.

Вони вимагали пояснень, чому до статуту облорганізації своєчасно не були внесені цілий ряд назрілих змін; посвідчення членів НСЖУ потрапляють до сумнівних осіб ( «стрільців у барах»), які не мають жодного відношення до журналістики, а за видачу довідок для відкриття закордонних віз стягуються кошти.

Прикро й те, що закарпатська спілка жодним чином не відреагувала на кричущі випадки нападів на журналістів, що мали місце в краї. На знак незгоди з такою діяльністю та спробою на слух ( без текстів на руках) внести зміни до статуту організації кілька делегатів покинули залу. Що, врешті, було очікуваним, оскільки ще до початку конференції в кулуарах ходили чутки про розкол в журналістській обласній організації.

Утім, навіть за такої прикрості конференція продовжила роботу й розглянула усі необхідні процедурні питання, пов’язані з виборами нового правління, ревкомісіі, делегатів на всеукраїнський з’їзд тощо. А керівником крайової журналістської спілки попри критику знову обрано Дмитра Воробця.

Василь Кіш, “Новини Виноградівщини”

goloskarpat.info