Лідер русинів Димитрій Сидор визнав себе “політичним в’язнем”

[Total: 0    Average: 0/5]

Священик УПЦ МП і лідер русинів Дмитро Сидор вважає вирок щодо себе несправедливим і суто політичним.

Закарпатський апеляційний суд визнав лідера підкарпатських русинів Дмитра Сидора винним в сепаратизмі і засудив його до трьох років позбавлення волі умовно. Сам Сидор назвав вирок “несправедливим і антиукраїнським”.

“Можете вважати, що в Україні з’явився ще один політичний в’язень. Жодних закликів змінювати кордони в меморандумі не було”, – заявив він газеті “КоммерсантЪ-Україна”, повідомляє kommersant.ua

 

 

 

 

 

 

Глава “Сойму підкарпатських русинів” додав, що продовжить політичну діяльність, але надалі “буде обережний” у своїх висловлюваннях. Водночас, на думку народного депутата від НУ-НС Ярослава Кендзьора, Сидор є “агентом Москви”. “Саме через нього, через русинський рух, Росія намагалася створити відповідну напругу і домогтися визнання автономії нової держави в Закарпатті. Однак відокремлювати русинський народ від України – це відверта провокація”, – запевнив він.

Судовий процес у справі Дмитра Сидора, який, окрім всього, є священиком Української православної церкви Московського патріархату, тривав більше трьох років. Восени 2008 року управління СБУ в Закарпатській області висунуло йому звинувачення за статтею “посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”.

Це сталося після того, як 25 жовтня 2008 року на II Європейському конгресі підкарпатських русинів, який пройшов в Мукачево, Сидор закликав до утворення русинської автономії в складі України. Русини – корінне слов’янське населення Карпатського регіону. Вони вважають себе окремим народом і офіційно визнані в 22 країнах світу. За даними всеукраїнського перепису населення 2001 року, в Закарпатській області проживали 10 тисяч 069 русинів. У березні 2007 року Закарпатська облрада визнала цю етнічну групу на території області національністю.

tsn.ua

Comments are closed.