У Закарпатській ОДА розглянули проблему доступності об’єктів для інвалідів

У четвер, 29 березня, в Закарпатській ОДА розглянули проблему доступності об’єктів різних сфер у містах для інвалідів та інших маломобільних груп населення.

На території Закарпатської області безперешкодний доступ маломобільних груп населення до будівель та споруд громадського призначення забезпечений на 85%. Відповідно до будівельних норм вдалося обладнати 1840 установ та організацій. Найкращі показники у Виноградівському, Тячівському та Іршавському районах. Активізувати роботу слід у містах обласного підпорядкування та в Ужгородському районі.

Значним досягненням експерти вважають встановлення у найбільш проблематичних точках Ужгорода звукових інформаторів на світлофорах. Однак є проблема із встановленим часом для переходу, наприклад, поряд із 16-типоверхівкою відведено тільки 15 секунд для того, аби перейти на інший бік вулиці. Цього часу недостатньо людям, з обмеженими фізичними можливостями.

Крім того, на наших вулицях, у магазинах, поліклініках не достатньо необхідної інформації для людей з вадами зору. Необхідні спеціальні яскраві відмітки на підлозі, стінах, дверях, таблички з написами шрифтом Брайля, перила поруч зі сходами, посадкові майданчики на вокзалах тощо.

Спеціально запрошений спеціаліст Євген Свет, завідуючий відділенням педагогічної реабілітації Київського центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів, провів семінари для представників районних рад та адміністрацій. Його метою було донести до присутніх важливість забезпечення доступу до об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури для інвалідів зору. Також він звернув увагу на те, що наші міста потребують свого роду універсального дизайну. Пандуси, переходи на вокзалах, дороги загалом — це полегшить життя не тільки людям з обмеженими можливостями, а й усім іншим. «Евакуювати краще як: використовуючи сходи чи пандус? Звичайно, пандус. Нести важкі сумки на вокзалі легше по сходах чи по пандусу? Відповідь очевидна», — відзначив Євген Олександрович.

Слово на засіданні мали не тільки спеціалісти, експерти, а й ті, заради кого саме й організований такий захід. Ужгородці із вадами зору розповіли про те, як їм живеться і з якими труднощами доводиться їм стикатися щодня на вулицях. Окрім недостатньої інформації, яка б допомогла зорієнтуватися у просторі, певною проблемою вважають і людський фактор. Не завжди мешканці є ввічливими та доброзичливими з людьми, можливості візуального сприйняття яких дещо обмежені. Однак, що цікаво, жоден з них не вважає себе у чомусь обділеними чи чимось гіршими від людей із нормальним зором.

zakarpattya.net.ua