За здоров’ям закарпатських міліціонерів слідкують лікарі відомчої медицини

На Закарпатті ці питання вирішує лікарня з поліклінікою УМВС в Ужгороді. Щороку тут надають кваліфіковану допомогу сотням правоохоронців – діючим і пенсіонерам.

– Рік тому в мене почала боліти нога, на якій утворився тромб,  – розповідає 73-річний ветеран ОВС зі Сваляви підполковник міліції у відставці Іван Папіш.  – В обласній лікарні мене успішно прооперували, видаливши з ноги тромб. Далі я лікувався в різних медустановах, але не дуже успішно. Закінчилося все тим, що три місяці я не міг заснути вночі…

Звернувся по допомогу в нашу міліцейську лікарню до Віктора Дідика, в якого попросив виділити мені путівку в санаторій десь у Сваляві поближче додому, аби я міг оздоровитися. З цим якось не вийшло, аж тут телефонує мені сам Віктор Андрійович і запропонував під’їхати до них, мовляв: будемо лікувати вашу хворобу. А я засміявся і кажу, що вже не вірю лікарям, бо рік із лікарні не вилажу…

Та він наполіг, і я таки приїхав в Ужгород. Зустріли мене тут чудово. Умовами, харчуванням та лікуванням я задоволений. Особисто мною опікується начальник лікарні Лариса Великоклад. Сон мій наладився: сплю я тут, мов дитина мала… Лікарі тут чудові. В першу чергу подяка лікареві Марії Бабич, яка навіть ходить мені ліки в аптеку купувати, бо мені самому важко пересуватися. Хороший фахівець Ганна Гладинець. Висловлюю також подяку медикам Любові Костик, Тетяні Сивулич, Тетяні Горощак, Ганні Івановій. Спасибі вам, дівчата, за людяність та професіоналізм!

– Ми намагаємося лікувати й обстежувати хворих згідно із сучасними медичними стандартами, — каже начальник лікарні з поліклінікою СМЗ УМВС Лариса Великоклад.

— Часто консультуємося при цьому з фахівцями факультету післядипломної освіти УжНУ та стоматфакультету. За підтримки начальника УМВС генерала Віктора Русина в нас було відкрито стоматологічне відділення цього факультету університету, де здійснюємо профілактичні огляди й поточне лікування особового складу, ветеранів і пенсіонерів ОВС, ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

У стаціонарі лікарні можемо одночасно прийняти півсотні хворих, і всі 50 ліжко-місць на сьогодні заповнені. Люди, в яких виявляють захворювання під час профілактичних оглядів, скеровуються на дообстеження й лікування в стаціонар. Маємо й власну сучасну діагностичну апаратуру, а за потреби скеровуємо хворого на обстеження в будь-який медичний заклад міста.

Хочу зауважити, що пенсіонери, ветерани ОВС, учасники Великої Вітчизняної війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС забезпечуються в нас у стаціонарі медичними препаратами безкоштовно.

Більшість із наших 25-ти лікарів – це фахівці вищої (65%) та першої категорії у своїй професії. Молоді спеціалісти, які прийшли до нас на роботу, підвищують свій професійний рівень й після атестування їм теж буде присвоєно медичні категорії.

– За підтримки керівництва управління, начальників міськрайвідділів у нас за останній час зроблено серйозні ремонтні роботи, — підсумовує завідувач сектора медичного забезпечення УМВС Олег Халак.

— Повністю виконана санітарна побілка в терапевтичному відділенні, у всіх палатах і кабінетах замінені санвузли, плитка, полакована підлога тощо. Закуплено нові бойлери для підігріву води. Обладнано два пасажирські ліфти й два лікарняні. Всюди встановлена система вентиляції та пожежної сигналізації. Загалом на закінчення всіх будівельних робіт у лікарні було виділено три мільйони гривень бюджетних коштів, залучалися й кошти УМВС.

Тепер плануємо завершити ремонт технічного поверху, де розміститься експертно-криміналістична служба міліції. Психологи УМВС також будуть розміщені у нас, що поліпшить систему прийому на роботу в міліцію, відбір кандидатів на службу, адже психологи будуть співпрацювати з нашими психіатрами.

Володимир ПАВЛЮХ, СЗГ УМВС

zakarpatpost.net