Іршавчанам допомагають створювати прийомні родини

Перш за все, необхідно прийти до Іршавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою м.Іршава, пл.Народна, 3/38-39 та познайомитися зі спеціалістом, який відповідає за розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування.

Під час першої бесіди Вас ознайомлять з усіма формами влаштування дітей, які не можуть проживати у власних родинах, та процедурою їх оформлення.

Важливо під час першої зустрічі з’ясувати для себе мотиви влаштування дитини у вашу родину та пояснити їх спеціалісту.
На першій зустрічі фахівець центру може попросити Вас заповнити анкету з даними про Вас та Вашу родину.
 
Друга зустріч має підтвердити: чи не змінили Ви своє рішення; чи готові продовжити створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу; чи усвідомлюєте ті труднощі, які можуть виникнути під час створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу; чи готові до співпраці зі спеціалістами Іршавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в ході соціального супроводження прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу.
 
Якщо так, Ви напишете заяву з проханням взяти Вас на облік як кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі.
Отримавши заяву, спеціаліст центру запропонує Вам список документів, які необхідно зібрати. Уважно ознайомтеся з їх переліком, з’ясуйте усі незрозумілі моменти, дізнайтеся про адреси закладів, які видають довідки, уточніть термін їх дії.
 
Спеціаліст повинен пояснити Вам, що остаточне рішення про створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу приймається відповідними органами за результатами перевірки відомостей про кандидата та його сім’ю, а також після проходження ним навчання.

Цей етап передбачає визначення Ваших можливостей щодо догляду за дитиною (дітьми), Ваших потреб в отриманні додаткових знань та готовності прийняти у свою родину нового члена сім’ї.
 
Подальша підготовка документів вимагатиме від Вас певних витрат часу і сил.
 
Погодьтеся: ці вимоги – не надумані. У справі передачі дитини до прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу немає дрібниць.
Готовність до ретельного збору документів є свідченням виваженості Вашого рішення стати прийомними батьками, батьками-вихователями.

Спеціалістами Іршавського районного центру разом із фахівцями служби у справах дітей буде перевірена надана Вами інформація; вони відвідають Вас вдома та підготують відповідний акт. Головною метою такого візиту є перевірка спеціалістами житлових умов для з’ясування можливостей розміщення дитини, облаштування її робочого та спального місця тощо.
 
Коли всі документи будуть Вами зібрані, Ви передасте їх в Іршавський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й отримаєте направлення на навчання.
 
У разі його успішного завершення Вам видадуть довідку про проходження навчання та рекомендацію, що також є в переліку необхідних документів.
 
Реєстрація Вас у Банку даних потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів є підставою для переходу до наступного етапу – взаємодобору дитини та сім’ї, підготовка усіх членів Вашої родини до створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу.
Вам буде запропоновано ознайомитися з особовими справами дітей.
 
Якщо разом із фахівцем Ви визначите, що у Вас є достатньо можливостей, щоб узяти у сім’ю конкретну дитину, розпочнуться перші зустрічі з налагодження безпосередніх контактів з нею.
 
Під час знайомства з дитиною Вас (разом з чоловіком/дружиною) супроводжуватиме фахівець служби у справах дітей та Іршавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 
Після налагодження контакту з дитиною та готовність усіх членів Вашої родини до створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу документи, необхідні для влаштування дитини/дітей до Вашої родини, підготує служба у справах дітей.
Шлях до створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу завершено. 
 
Бажаємо Вам з радістю виконувати важливу місію, яку Ви свідомо обрали, а Вашій родині – злагоди, затишку і процвітання!

 Іршавська районна державна адміністрація