Дороги Мукачівщини пропустили два строки капітального ремонту – 24 роки

Хто кого!? Протистояння автомобілістів з ямами на дорогах – боротьба між залежними один від одного супротивниками.

Примхи погоди та інтенсивний транспортний потік – основні причини псування асфальтного покриття. А ще – постійне недофінансування, звідси ямковий ремонт коли-де і коли-як. Про стан доріг в Мукачівському районі, а також про шляхи фінансування ремонтних робіт.

“П’яний за кермом” – це звичний спосіб водіння на ділянках дороги із значною кількістю ям. І такі «ямні оазиси» посеред дороги трапляються з інтервалом 200-300 метрів, якщо їхати в бік сіл Визниця та Лісарня – місць, де активно відпочивають мукачівці влітку. Ця дорога підпорядкована району, як і багато інших. Ремонт доріг проводиться наступним чином: основний або капітальний – раз на 12 років, середній – кожні 6 років і ямковий ремонт – постійно. Як каже Іван Гомонай, начальник філії «Мукачівський райавтодор», районні дороги пропустили як мінімум два строки капітального ремонту. Та не потрібно забувати і про утримання автодоріг – це більш витратна справа, ніж їх ремонт. Основна частка витрат припадає на зимовий період. Визначенням місць ремонту займається районна влада.

Дороги району місцями нагадують зони артобстрілу, тож проїхати без зменшення швидкості може тільки позашляховик, хай навіть радянський. Щодо іномарок, то на такий ризик вони не йдуть. Цікаво те, що ями на дорогах краще контролюють швидкісний режим, ніж це роблять обмежувальні знаки або високі штрафи. Можливо, так і задумано.

Щодо фінансування, то статті видатків на утримання доріг з бюджету передбачені, але з того бюджету, де такий ремонт необхідний. Не враховуючи дороги державного значення Київ-Чоп, вся решта – комунальні дороги.Отож, вимальовується наступна схема: замовником ремонту доріг виступає районна влада, реалізовує замовлення «автодор», фінансує роботи частково держава, адже з водіїв, які купують паливо, автоматично йде стягнення податку на дороги у вигляді акцизу на нафтопродукти; решта коштів сплачується з бюджету села чи селища, де проводять ремонт дороги. Та першу частку інколи важко дочекатися не те, щоб отримати. Ось чому в районі і не тільки проблема з дорогами буде хай і не вічною, зате актуальною.

М-студіо