На День міста у Берегові відбувся парад

Отже, Берегово вже другий день гуляє. У центрі міста діє ярмарок, а зі сцени лунає музика. Вчора, 18 травня, відбулося урочисте відкриття Дня міста. Наступного року у Берегова поважна дата – 950 років з дня заснування. Цього – 11 літ з дня проголошення його містом обласного значення.

Слід відзначити, що з погодою пощастило – після опівдня виглянуло сонечко. А тим часом містом пройшов святковий парад. На сцені вишукувалися офіційні делегації з Угорщини, Румунії, Словаччини. Приїхало до Берегова й обласне начальство, мери міст Закарпаття.

Парад очолили під звук духового оркестру спортсмени з команди “Берегвідейк”. Вони цього року, на жаль, не здобули титулу обласного чемпіона, але не сумують – всі помилки обіцяють виправити. Також багато школярів мали емблеми ЕВРО-2012. Можна було побачити навіть живих талісманів чемпіонату. Кожна школа хотіла вразити глядачів чимось особливим. А студенти медичного коледжу запустили у небо повітряні кульки у вигляді сердець та кольорів українського прапора.

Тим часом на сцені відбулося нагородження медалями «Pro Urbe» («За місто») та званням «Почесний громадянин міста Берегово». Зокрема, звання «Почесний громадянин міста Берегово» отримали: єпископ Закарпатської реформатської церкви Пал Форгон (посмертно), заступник головного лікаря Берегівської ЦРЛ Володимир Малеш, адвокат, колишній міській голова Лайош Гал.

Медалі «Pro Urbe» голова міста Іштван Гайдош вручив священикам греко-католицької громади Володимиру Маргітичу, православної громади Емілу Войтовичу та римо-католицької громади Бейлу Богану.

Голова обласної ради Іван Балога та перший заступник голови ОДА Іван Бушко, у свою чергу, вручили грамоти та подарунки місцевим освітянам, лікарям.

У приміщенні Закарпатського угорського інституту відкрилася виставка творів обласного об’єднання професійних художників. Ця подія відбулася завдяки головному архітектору міста Івану Івановчику та голові об’єднання Василю Брензовичу.

До самого вечора на мобільній сцені виступали самодіяльні колективи – зокрема танцювальний гурт “Атас”, співак Іван Чегіль, виконавець у стилі реп Міро та інші. У амфітеатрі відбувся святковий гала-концерт за участі виконавців із Сербії, Угорщини та Закарпаття. На жаль, запланований виступ народного артиста України Івана Поповича не відбувся – співак раптово захворів.

Сьогодні у Берегові продовжується ярмарок, де можна спробувати продукцію приватних виноробів, скуштувати бограча. Наразі відбувається марафонській забіг “Винним краєм Берегівщини”, а пізніше на площі встановлять угорські юрти і розпочнеться концертна програма за участі фольклорних колективів за сприяння депутата Європарламенту Бейли Ковача.

Олександр Ворошилов 

Голос Карпат