Циганську школу в Ужгороді не закривають

Нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що ужгородську ЗОШ №14 планують закрити – школу, котра цьогоріч відсвяткувала своє 85-річчя й була побудована силами батьків за їх кошти. Тут навчаються діти ромської національності.

Та як повідомив начальник Ужгородського управління освіти Мар’ян Комарницький, ця інформація – тільки чутки.

Слова пана Мар’яна підтвердила й директор школи Оксана Легеза, каже, закрити цю школу означає позбавити дітей освіти, адже більшість з них відмовляються ходити в інші навчальні заклади, та й розташована школа вдало.

Минулого року школу вже реорганізували з школи 1-2 ступенів на навчальний заклад І ступеня. І це вже завдало чимало клопотів як дітям, так і батькам. Більшість учнів уже звикли до школи й не хочуть вчитися в інших. Кажуть: не завжди приймають учнів-ромів у своєму колективі.

Наразі в школі навчається понад 60 учнів, з ними працює 8 вчителів. Діти читають, пишуть й мріють про вищу освіту. І вже у 4 класі мають плани на майбутнє. Право на освіту має кожен. Ці діти вже звикли до своєї школи. Тут вони вчаться, харчуються, співають, танцюють. Їх тут мало, але це й на краще, адже вчителі мають можливість не обділити увагою жодного. В кожного є свій улюблений предмет. Учителі докладають чимало зусиль, аби адаптувати дітей в суспільство, виховати в них добрі манери. Вони знають кожного на ім’я, мають до кожного особливий підхід і пам’ятають практично кожного випускника школи.

Наразі школа в хорошому стані. Минулого року з допомогою меценатів зробили ремонт. У школі працює їдальня, є комп’ютерний клас, тут чистенькі вбиральні і гарне шкільне подвір’я. А діти тут виховані та привітні.