Україна втрачає шанс «стати Китаєм для Європи»

Наприклад, з потенційною продуктивністю в сільському господарстві Україна могла б бути житницею Європи, але, на жаль, за останні 20 років побудови нації країна не була здатною зайняти свою позицію на ринку.

Україна може стати «новим Китаєм в Європі”, але поки вона не використовує цей шанс.

Таку думку висловив виконавчий директор Siemens Ukraine Максиміліан Еггер (Maximilian Egger) в ході міжнародної конференції “Східне партнерство для зростання», організованої Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) у Відні в четвер, 24 травня.

«Коли я говорю про потенціал України, дозвольте мені процитувати виступав на інший конференції: “Україна може бути Китаєм Європи. Але ми всі знаємо, що це не так. Ще ні. Але потенціал є “, — сказав він.

“І цей потенціал рухає і мотивує мене останні п’ять років, але цей потенціал водночас є найбільшим для мене розчаруванням», — додав Еггер.

Доповідач пояснив, що коли він говорить про потенціал України, то має на увазі запаси мінеральних ресурсів, вугілля, наявність людських ресурсів, «особливо молодого покоління». «З потенційною продуктивністю в сільському господарстві Україна може бути житницею, але, на жаль, за останні 20 років побудови нації Україна не була здатною зайняти свою позицію на ринку», — констатував представник європейського бізнесу.

Еггер зазначив, що частка бізнесу Siemens в Україні становить 0,1% від всього світового бізнесу компанії і втричі поступається частці бізнесу в Румунії, яка втричі менше за територією та більш ніж удвічі — за населенням. При цьому румунський ВВП на 10% перевищує український, а в розрахунку на душу населення це співвідношення ще більше: 13,8 тис. проти 5,8 тис. євро.

Еггер вважає, що в Україні відсутній справжній лізинг. «Це не європейський лізинг. Оренда — є, лізингу — не має. Якби банки змогли переконати український уряд реформувати законодавство щодо лізингу, це був би крок вперед», — упевнений він.

Українська сталь без модернізації виробничих потужностей не буде конкурентоспроможною на світових ринках, попереджає Еггер.

news.dt.ua