Іршаву окупувала амброзія і борщівник

Амброзія полинолиста – це однорічний злісний карантинний бур’ян заввишки 20 – 180 (250) см, з міцною кореневою системою, яка проникає в грунт до 4 метрів, зневоднючи і виснажуючи його. При середній густоті рослина забирає з одного гектару землі до 2 тис. тонн води.

Жителі Іршави кажуть, що цю рослину «подарували» місту, коли насипали дамбу. З кожним роком амброзія поширюється та шкодить господарським угіддям іршавчан, оскільки утворює при цьому велику надземну масу і заглушує культурні посіви. До цього всього вона є сильним алергеном.

Не менш шкідливим для господарських угідь, а в додаток, ще й небезпечним для здоров’я людей є Борщівник Сосновського, який викликає опіки на шкірі.

Державна інспекція захисту рослин б’є на сполох. Спеціалісти кажуть, що терміново необхідно організовувати заходи по знищенню бур’янів. Ліквідовувати місця їх розповсюдження можна агротехнічним методом (скошуванням) або хімічним способом – препаратом Раундап. Використання цього засобу дозволено згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» ефективно знищує наземну та кореневу систему бур’янів.

zakarpattya.net.ua