Сьогодні прикордонники відзначають своє професійне свято

28 травня прикордонники України відзначають своє професійне свято. «Встановити професійне свято – День прикордонника, яке відзначатиметься щорічно 28 травня» (Указ Президента № 431 від 21.05.2003).

Таку зміну Президент України вніс до Указу від 25 травня 1992 року № 308, в якому дата святкування була визначена 4 листопада, в ознаменування створення 4 листопада 1991 року Прикордонних військ України на базі Західного прикордонного округу КДБ СРСР, адже саме в цей день Верховною Радою України було прийнято Закони України «Про державний кордон України» та «Про Прикордонні війська України». Це були чи не найперші Закони, прийняті законодавчим органом нашої молодої, незалежної і суверенної держави. І лише за кілька місяців потому було прийнято Закон України «Про Збройні Сили України» та Закон України «Про Службу безпеки України», що лише підкреслює важливість для кожної держави функціонування прикордонної охорони, як одного з найважливіших елементів державної безпеки.

Але традиція святкувати День прикордонника 4 листопада не прижилася, оскільки прикордонники, які проходили службу за радянських часів і стояли біля витоків створення прикордонних військ України, як і раніше широко, хоч і неофіційно, відзначали своє професійне свято «по-старому», 28 травня.

З прийняттям та вступом в силу в 2003 році Закону України «Про Державну прикордонну службу України», яка стала правонаступницею Прикордонних військ, спираючись на традиції і досвід усіх поколінь захисників рубежів, особовий склад Державної прикордонної служби України зустрічає своє професійне свято 28 травня.

Сьогодні прикордонники охороняють державний кордон України загальною протяжністю близько 7 тисяч кілометрів з такими державами як Росія, Білорусь, Молдова, Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія.

Чопський прикордонний загін, який був сформований на базі Окремого контрольно-пропускного пункту «Закарпаття» та 13 прикордонних застав Мукачівського прикордонного загону, вже протягом 66 років здійснює охорону чи не найнапруженішої ділянки відповідальності серед всіх органів охорони кордону Державної прикордонної служби України. І це попри те, що вона одна з найменших за протяжністю – близько 150 кілометрів. З них: суходолом – 130 кілометрів (з них: гірська – 83 кілометри), річкова – 20 кілометрів.

Безпосередньо охорону державного кордону здійснюють 11 відділів прикордонної служби, а пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів та вантажів здійснюється в 10 міжнародних пунктах пропуску, – повідомили  з прес-служби Чопського прикордонного загону.

Керівництво Чопського прикордонного загону щиро вітає прикордонників усіх поколінь з професійним святом, бажає натхнення та успіхів у почесній справі охорони рубежів своєї Батьківщини, надалі берегти й примножувати прикордонні традиції, залишатись візитівкою держави на кордоні в найкращому розумінні цього слова. Зі святом!