Єдину ужгородську велодоріжку використовують як парковку для авто

Велоспорт завжди був популярний серед молоді та старшого покоління. Тож в Ужгороді втілили в реальність давню мрію місцевих велолюбителів. Вздовж набережної Незалежності від лінгвістичної гімназії ім. Шевченка до транспортного мосту з’явилась перша велодоріжка. Облаштування велодоріжок повинно стати нормою сучасного містобудування. Адже в Ужгороді відсутня мережа вело доріжок, немає спеціальних паркувальних майданчиків.

Приватні підприємці, місцева влада та громадські організації в інших містах країни та за кордоном підтримують велоініціативи і власним коштом споруджують велодоріжки та велопарковки. Велогромада Ужгорода – це тисячі громадян. Вони надають перевагу не лише здоровому способі життя, але й екологічно чистому та безпечному виду транспорту. Велосипед для них не тільки засіб для відпочинкових прогулянок, велосипедами багато ужгородців дістаються до роботи чи місця навчання.

Першу велосмугу в Ужгороді зробила для того, аби велосипедисти, пішоходи та матері з дитячими візочками на набережній Незалежності мали можливість вільно рухатися. Та наразі єдина велодоріжка в Ужгороді вже перетворилась на парковку. Водії ігнорують велосипедну доріжку, що свідчить про їхній рівень культури. Під час зйомки ми нарахували 21 автомобіль на велодоріжці. Також на метровій доріжці велолюбителі можуть в’їхати в декілька люків та дві металеві опори. У цій зоні відсутній і контроль з боку правоохоронців щодо дотримання правил дорожнього руху.

 Велодоріжкою місцеві велолюбителі не користуються. У перспективі мало б бути об лаштоване спеціальне кільце від набережної Незалежності, Студентської набережної через Боздоський парк. Пролягатиме воно і Слов’янською та Київською небережними до пішохідної зони. Водночас у місті вивчатимуть можливості облаштування велодоріжок на інших вулицях. Нова велосмуга невдовзі може з’явитися на вулиці Швабській.

Проблеми, з якими найчастіше стикаються велосипедисти – це відкриті каналізаційні люки, ями на дорогах, відсутність велодоріжок і повноцінного освітлення. Саме з цих причин найчастіше травмуються велосипедисти. За одним з останніх національних досліджень Ужгород входить у п’ятірку в антирейтингу міст України із забруднення атмосферного повітря. Тому розвиток екологічного транспорту мав би бути одним з пріоритетних напрямків Ужгорода.

М-студіо