Українську молодь косить загадкова психічна хвороба

Українців косить нова хвороба: тяжкі психологічні атаки, паніка і неспокій.

Важкі напади тривоги виникають начебто на порожньому місці. Маючи психічні розлади, українці часто звертаються по допомогу до лікарів, які лікують тіло, а не душу.

Нервові зриви та постійні стреси у житті доводять українців до паніки. І достатньо якоїсь дрібниці, щоб людиною опанував страх. Спровокувати хворобу може дуже відповідальний момент у житті, наприклад, такий як екзамени.

Так, відсутність сну та перевтома доводили хвору Тетяну Ємельянову до істерики. Нерви на порожньому місці починали здавати, а страх не давав спокійно заснути.

“Страх, незрозуміло, навіть, чого. Німіє ліва рука, і з’являється ком у горлі – це йде нервове, лякає вже не сама хвороба, а ком у горлі”, – розповіла дівчина.

Поява панічних атак у неї збігалася зі зміною погоди. Загострення траплялися щовесни та щоосені. Лікарі кажуть, недарма з панічними проблемами до них частенько звертаються туристи.

“Питання адаптації – весна, літо, осінь – хто подорожує. Під час стресу виділяється адреналін, який викликає спазм судин, який і викликає атаку”, – пояснила лікар-невролог Валентина Джумик.
Посилене серцебиття, тахікардія, болі в шлунку, тремтіння та страх – такі симптоми має одна з найзагадковіших хвороб нервової системи. Тяжкі напади тривоги бувають у 10% населення, у 3-х із них – атаки є дуже сильними.

Здебільшого пацієнти, які звертаються по допомогу, молодого віку.
Втім, неврологи кажуть, що піддаються панічним атакам часто політики, люди бізнесу та зірки шоу-бізнесу.

Однак, багато людей можуть навіть не здогадуватися про наявність психічних розладів. Йдуть до терапевтів, кардіологів, гастроентерологів, але не до психіатрів.

Лікарі радять, що головне – не лікувати діагноз самотужки, а довірити це фахівцям.

http://tsn.ua/