Закарпатські ягоди та фрукти стали безпечними?

Санепідстанції області при здійсненні державного санітарно-епідеміологічного нагляду за станом реалізації овочів, ягід та фруктів підвищену увагу приділяють ранній рослинній продукції, яка представлена редискою, капустою, огірками, томатами, салатом, зеленою цибулею, петрушкою, кропом та іншими овочами, а також ягодами, перше місце в переліку яких займає полуниця.

З великого обсягу лабораторних вимірювань санепідстанції не зареєстровано жодного випадку небезпечної  рослинної продукції у вигляді овочів, тобто  всі  досліджені зразки за вмістом нітратів та залишкових кількостей пестицидів відповідали нормативним документам і були безпечними при їх вживанні в їжу.

Якщо вміст нітратів нормується майже у всіх овочах, то з великого переліку такої продукції, як ягоди та фрукти, вміст нітратів нормується тільки в  яблуках, грушах, винограді та баштанних. Навіть при виконанні  вимірювань  вмісту нітратів в продукції,  де вони не нормуються, санепідстанції отримують результати, за вмістом яких  продукція  не може завдати шкоди людині.

Тому в основному в зразках такої ранньої продукції  лабораторні дослідження спрямовані на визначення  залишкових кількостей пестицидів. З початку  реалізації ягід та фруктів  всі досліджені зразки відповідали гігієнічним показникам  діючих нормативних документів (медико – біологічні вимоги, державні санітарні  правила та норми).

Як повідомила  зав. токсикологічною лабораторією О.Пономарьова, вибірковий контроль за станом безпеки  рослинної продукції санепідстанції Закарпатської області здійснюють постійно, при цьому  перевагу надають  сезонній.

 

Comments are closed.