На Хустщині власник теплиці не платив своїм землякам зарплату

Працівники відділу боротьби з торгівлею людьми закарпатської міліції отримали оперативну інформацію про те, що на території приватної теплиці в одному з сіл Хустського району незаконно утримуються люди, з якими власник не розраховується за виконану роботу.

Ця інформація надійшла з української філії Міжнародної організації з міграцій (МОМ). Йшлося в ній про громадян Узбекистану, за яких клопотало посольство цієї держави в Україні. Перевіркою цієї інформації зайнялися працівники відділу боротьби з торгівлею людьми та міліції міграційного контролю. Прибувши у вказане село на Хустщину, міліціонери справді виявили в теплиці 9 заробітчан з Узбекистану, віком 19-43 роки, з них одна жінка. Власником теплиці є уродженець Азербайджану, громадянин Росії А., котрий має посвідку на тимчасове проживання в Україні.

Зі слів заробітчан, вони працюють в цій теплиці з вересня минулого року і весь цей час власник не розраховувався з ними за виконану роботу. Натомість сам господар стверджує інше. Зі слів чоловіка, в його тепличному господарстві (тут вирощуються огірки) трудиться понад сотня місцевих селян, але робочих рук бракувало. Тож він звернувся до свого знайомого У., громадянина Узбекистану, який на його прохання привіз на Закарпаття своїх земляків, згаданих 9 заробітчан (жінка повинна була працювати кухарем). За працевлаштування узбеків він розрахувався, переконує власник теплиці, але далі той безслідно зник із грошима. Йдеться про суму в кілька тисяч доларів. До слова, самі робітники зізналися, що останнім часом (після зникнення згаданого земляка ) власник теплиці став їм платити за роботу.

Деталі цієї заплутаної справи тепер з’ясовують закарпатські правоохоронці. Власник теплиці був доставлений у Хустський міськвідділ міліції для дачі пояснень, а згаданого шахрая розшукують. Щодо заробітчан вирішується питання про їхню передачу в Мукачівський прикордонний загін, повідомили “НЕДІЛІ” у СЗГ УМВС України в Закарпатській області.

zakarpatpost.net