Закарпатська міліція розпочала боротьбу з кіберзлочинністю

[Total: 0    Average: 0/5]

Для ефективної протидії таким злочинам в закарпатській міліції нещодавно створено нову службу—сектор боротьби з кіберзлочинністю, який очолив старший лейтенант міліції Любомир Цьока.

В останні роки кіберзлочинність набуває в світі дедалі загрозливіших обертів. За допомогою найсучасніших технологій міжнародні хакери взламують засекречені інформаційні системи державних та правоохоронних відомств, банків, одержуючи доступ до таємної інформації та мільйонні прибутки.

Незаконно тиражується відеопродукція, програмне забезпечення світових брендів, яким комп’ютерні пірати завдають величезних збитків і підривають їхню репутацію якісних і надійних товаровиробників. Почастішали й шахрайства за допомогою Інтернету, особливо під час купівлі-продажу товарів, знайомств тощо.

І хоча на Закарпатті, на відміну від великих міст України, дана категорія злочинів поки що нова, проте протидія кіберзлочинцям вимагає відповідної підготовки та технічної оснащеності правоохоронців. Адже сучасного хакера чи комп`ютерного пірата патрульним нарядом із собакою не візьмеш…

Для ефективної протидії таким злочинам в закарпатській міліції нещодавно створено нову службу—сектор боротьби з кіберзлочинністю, який очолив старший лейтенант міліції Любомир Цьока.

Любомир Цьока

В обов’язки оперативних працівників новоствореної служби входить попередження та протидія злочинам і правопорушенням, механізм підготовки, вчинення або приховування яких передбачає використання комп’ютерів, систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку.

Є вже й перші результати. Зокрема, за матеріалами працівників СБК УМВС порушена кримінальна справа за фактом розповсюдження порнографії та творів, що пропагують культ насильства й жорстокості. На Тячівщині міліціонери викрили трьох молодих жителів смт.Тересва: комп`ютерного програміста та двох приватних підприємців, які тиражували й збували ДВД-диски з відеопродукцією порнографічного змісту та «піратське» програмне забезпечення для комп`ютерів. У зловмисників вилучено кілька сотень відеодисків з порнофільмами, гроші в сумі понад 20 тисяч гривень та 1000 доларів, здобуті в результаті злочинної діяльності, системні блоки до комп’ютерів, жорсткий диск, два принтери тощо.

В Ужгородське МУ УМВС надійшла заява від жительки міста про розповсюдження за допомогою локальної мережі кіно-відеопродукції з ознаками порнографії, культу насильства та жорстокості. В ході проведення оперативно – розшукових заходів працівниками СБК УМВС було виявлено та задокументовано факт розповсюдження платного програмного забезпечення з явними ознаками контрафактності та кіно-відео продукції порнографічного характеру.

Було здійснено запис вказаної продукції на оптичні носії, які направлені на відповідне дослідження. Остаточне рішення про порушення кримінальної справи буде прийнято після надходження експертного висновку, повідомили газеті “НЕДІЛЯ” в СЗГ УМВС України в Закарпатській області.

zakarpatpost.net

 

 

Comments are closed.