“Закарпатгаз” просить сприяти передачі на баланс газопроводів Ужгорода і району

Правління ПАТ «Закарпатгаз» звернулося з листами до міського голови м. Ужгорода Віктора Погорєлова та голови Ужгородської райдержадміністрації Руслана Чорнака з проханням посприяти позитивному вирішенню питання передачі на безоплатних умовах на баланс товариства газопроводів, які наразі на цьому балансі не перебувають. Газопроводи передаються на баланс (а не у власність) товариства, залишаючись у державній чи комунальній власності.

Це питання потребує нагального вирішення в зв’язку з тим, що в структурі тарифу на постачання природного газу, затвердженого НКРЄ, не передбачені кошти на обслуговування непереданих на баланс газопостачальних мереж, – про це повідомили з прес-служби “Закарпатгазу”.

Довідка: Сьогодні – з 916 км наявних в обласному центрі та  Ужгородському районі газопостачальних мереж – на балансі ПАТ «Закарпатгаз» перебувають лише 463 км. Отже, належить підготувати документацію з передачі на баланс товариства ще 453 км газопроводів, збудованих свого часу колишніми колгоспами, сільськими радами, добровільними об’єднаннями громадян-кооперативами.

Наразі, зокрема, вже прийнято рішення про передачу на баланс ПАТ «Закарпатгаз» газопостачальних мереж, що знаходяться на територіях Холмківської, Сторожинецької сільських рад. Готується пакет документів Великодоброньською сільською радою. Не знайдено поки що розуміння з боку Великолазівської сільської ради, де газопроводи колись прокладені на замовлення радгоспу-заводу «Великолазівський» відмовляються передавати на баланс, а ,отже, не зможуть претендувати на їх якісне обслуговування через відсутність на це у ПАТ «Закарпатгаз» коштів.