Закарпатський окружний cуд засумнівався в законності дій облради та зобов’язав пояснити будівництво 360 міні-ГЕС

Закарпатський окружний адміністративний суд на останньому слуханні ухвалив рішення задовольнити ще одне клопотання позивачів Олега Лукші, Володимира Феськова, Валентина Волошина, Оксани Станкевич та Олександра Солонтая.

Таким чином Закарпатська обласна рада, як відповідач у справі щодо будівництва 360 гідроелектростанцій, зобов’язана надати суду та позивачам схеми розташування всіх малих гідроелектростанцій на території Закарпаття (локальні схеми).

Варто зазначити, що подібне рішення відносно ради суд виносить вдруге. Адже попереднього разу обласна рада проігнорувала ухвалу суду так і не надавши локальних схем. Загальну ж схему було надано у неповноцінному вигляді – відсутні 360 локальних схем. Якщо відповідач й цього разу проігнорує суд, останній буде змушений застосувати санкції за невиконання його рішень.

Насправді ж вищезгадані документи згідно ЗУ “Про доступ до публічної інформації” повинні були бути оприлюдненні на офіційному сайті Закарпатської обласної ради в п’ятиденний термін після їх прийняття. З того часу пройшло більше 8 місяців, проте рішення з усіма додатками так і не з’явилось на офіційній веб-сторіці облради.

До речі, 25 червня – останній день коли Закарпатська обласна рада повинна була надати суду вищезгадані документи разом із свідченнями про оприлюднення їх на сайті. Проте, швидше за все, обласна рада вирішила вкотре ігнорувати ухвалу.

В цьому можна пересвідчитись особисто, перейшовши до розділу “Рішення ради” (http://zakarpat-rada.gov.ua/rishennya-rady/vi-sklykannya/7-sesiya-i-plenarne-zasidannya-04-11-2011/), завантаживши рішення №310 “Про затвердження локальних та обласної схем розташування малих гідроелектростанцій” http://zakarpat-rada.gov.ua/docs/rishennya/6/7_sesion/rish_310.zip

Окрім цього, суд забов’язав обласну раду надати протоколи засідання сесії ради на якій було прийнято рішення, а також протоколи засідання постійних депутатських комісій та президії ради. Адже згідно з законом, рішення до прийняття в залі засідань повинно пройти попередні обговорення. Саме на це також звертають увагу суду позивачі – громадські діячі. На їхню думку рада приймала рішення з грубими порушеннями ряду законів, внісши питання без додатків безпосередньо в день голосування.

Тому не тільки громадськість не могла бути ознайомлена з його проектом, а навіть депутати до кінця не знали за що голосували. Вищезгадані протоколи повинні довести, що рішення йшло законно та згідно процедури, або ж підтвердити свідчення позивачів про грубе порушення під час прийняття.

Окрім цього, на прохання позивачів, суд буде просити в Рахівської районної ради рішення “Про розроблення детальних планів на території Рахівського району”, яке прийнято на виконання документу про будівицтво 360 міні-ГЕС. А це є ознакою того, що поки не буде доведено законність рішення області, його дію потрібно призупинити, адже воно провокує районні, міські та сільські ради приймати локальні рішення виходячи з ухвалених обласною радою.

Також суд, аби розгляд справи був об’єктивним та фаховим, прийняв рішення залучити до участі у справі в якості третьої особи Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Саме воно, за словами позивачів, повинно було встановлювати склад та порядок розроблення схем планування на гірській території Карпат. Закарпатська обласна рада, приймаючи таке рішення за власною ініціативою, перевищила свої повноваження.

Довідка:

Як відомо, 4 листопада 2011 р. Закарпатська обласна рада прийняла рішення №310 «Про затвердження локальних та обласної схем розташування малих гідроелектростанцій». Дане рішення передбачає будівництво до 360 гідроелектростанцій на території Закарпатської області . На думку позивачів-експертів , рішення було прийнято з грубими порушеннями чинного законодавства України , а саме – про місцеве самоврядування, доступу до публічної інформації, про місцеві державні адміністрації, містобудівельній діяльності; а також воно суперечить здоровому глузду, позиції громадськості, експертним висновкам фахівців та міжнародним домовленостям України про спільне регулювання справ водного басейну Дунаю. Тому воно повинно бути скасоване.

Наступний розгляд справи призначено на 19 липня 2012 року о 15.00

zakarpatpost.net