Євро почав стрімко зростати після саміту в Брюсселі

На думку експертів це зможе поліпшити умови допомоги Іспанії і стабілізувати її борговий ринок.

Євро дорожчає в ході торгів у п’ятницю рекордними темпами до долара за рік завдяки антикризовим рішенням європейських лідерів у перший день саміту.

Станом на ранок 29 червня євро коштував 1,2576 у порівнянні з 1,2444 долара за підсумками сесії в Нью-Йорку в четвер. Курс американської нацвалюти до японської знизився до 79,26 ієни проти 79,45 ієни напередодні. Євро опустився з 98,87 до 99,72 ієни.

Пізно ввечері в четвер президент ЄС Херман ван Ромпей оголосив про виділення 120 мільярдів євро на стимулювання економічного зростання в Європі. Європейські лідери, які зібралися на саміт у Брюсселі, також домовилися про розробку плану створення на базі Європейського ЦБ єдиної системи нагляду за банками, які при необхідності можна буде прямо капіталізувати з коштів європейських антикризових фондів.

Зазначимо, при прямому кредитуванні банків не відбувається збільшення держборгу окремих країн і не виникає необхідність знижувати статус приватних власників їх боргу. Це, зокрема, може поліпшити умови допомоги Іспанії і стабілізувати її борговий ринок, порахували інвестори.

tsn.ua