В День Конституції, понад 1000 закарпатців нагадали Януковичу про найбільш кричущі порушення Конституції

[Total: 0    Average: 0/5]

Понад 1000 підписів під листом до Віктора Януковича щодо порушень Конституції діючою владою зібрала Закарпатська об‘єднана опозиція «Батьківщина».

У відкритому листі, підписи під яким, збирали в 9 населених пунктах краю, зокрема зазначено:
«Сьогодні, 28 червня, в День Конституції України, ми підписуємо цього відкритого листа для того, щоб висловити свою громадянську позицію щодо політичних спекуляцій, які відбуваються довкола основного Закону держави.

Якщо в ст. 5 Конституції записано: «Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.», то ми вважаємо порушенням наших прав те, що Україна перетворилася з парламентсько-президентської республіки на президентську не за підсумками референдуму, чи голосуванням 2/3 складу Парламенту, а рішенням Конституційного суду.

Якщо в ст. 10 Конституції зазначено: «Державною мовою в Україні є українська мова.», то спроби пана Колісніченка домогтися запровадження російської, як другої державної в обхід Конституції, є нічим іншим, як порушенням Конституції!

Якщо в ст. 17 Конституції записано «На території України не допускається розташування іноземних військових баз.», то підписання Президентом України так званих «Харківських угод», за якими передали в оренду Росії військові бази в Криму до 2042 року, є порушенням Конституції!

Сьогодні, в День Конституції, з уст чиновників та посадовців різного рівня звучатимуть чимало слів про повагу до Конституції та її важливість для держави, однак ми вже не віримо вашим словам, бо ваші реальні справи їх заперечують. Закликаємо вас не тільки у своїх виступах і не тільки в День Конституції пам‘ятати про основний Закон держави, не шукати формальних виправдань для фактів грубого порушення Конституції, а просто дотримуватися її. Тільки тоді ми матимемо шанс побудувати справді правову державу».

В Ужгороді представники об‘єднаної опозиції також розгорнули на площі Театральній найбільший в області Державний прапор, розміром 18 на 8 метрів, повідомили “НЕДІЛІ” у прес-службі Закарпатської об‘єднаної опозиції «Батьківщина».

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.