На Закарпатті відзначають Міжнародний день кооперації

5 червня, в Ужгороді відбулись урочисті збори з нагоди 90 -го Міжнародного дня кооперації.

На збори були запрошені голови правлінь райспоживспілок і райспоживтовариств, профспілкових комітетів кращі працівники усіх галузей діяльності системи, апарату управління облспоживспілки та ветерани споживчої кооперації. У святкуванні взяли участь голова облради Іван Балога та заступник голови ОДА Іван Качур.

З доповіддю про історичний шлях розвитку споживчої кооперації області виступив голова правління Василь Цап. Він відзначив, що в області діє цілий ряд кооперативних підприємств торгівлі і ресторанного господарства, магазинів, кафе, барів, ресторанів. Чимало з них вдалося осучаснити, технічно переоснастити і модернізувати – на ці потреби торік було спрямовано більше 5 млн. грн. Однозначно, це сприяло зростанню обсягів діяльності: загальний товарооборот склав 160 млн. грн. і зріс проти попереднього періоду майже на 5 %. В цілому по системі отримано більше 3 млн. грн. прибутків, сплачено до бюджету та позабюджетних фондів 32 млн. грн.

 

 

 

 

 

 

У вітальному слові Іван Балога зазначив, що крайова споживча кооперація, як соціальний регіональний партнер держави, де задіяна не одна тисяча закарпатців, попри непросту економічну ситуацію розвивається і збільшує обсяги господарської діяльності.

«Ще двадцять років тому ви практично не мали конкурентів. Нині ж працюєте в умовах європейської конкуренції. І це спонукає споживчу кооперацію до розвитку. Статистика свідчить, що у вашій сфері йде поступальний розвиток. Ваші працівники оновлюють матеріально-технічну базу, ви бережете кадровий потенціал, традиції попередників. Усе це – свідчить про те, – що ви не тільки довели сою життєздатність, а й хочете усім серцем вибудувати своє місце у суспільстві та повернути втрачені позиції», – зазначив Іван Балога.

Голова обласної ради побажав кооператорам використати наявний потенціал і максимально застосувати його до потреб і розвитку кожної громади, добробуту всього населення краю.

Після чого було вручено кращим представникам закарпатської кооперації відзнаки обласної ради. Грамоти та цінні подарунки вручав голова обласної ради Іван Балога.

Так, за вагомий внесок у розвиток кооперації області, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня кооперації Почесною грамотою обласної ради нагороджено: ВЕШЕЛЕНІ Юлію Ігорівну – викладача, голову циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Мукачівського кооперативного торговельно-економічного коледжу облспоживспілки, СІЧА Августина Карловича – директора кооперативного підприємства «Верхньокоропецька хлібопекарня» Мукачівської райспоживспілки, ЦАП Марію Михайлівну – начальника відділу охорони праці і техніки облспоживспілки

Грамотою обласної ради удостоєно: БЕРЕШ Наталію Михайлівну – головного бухгалтера дочірнього підприємства «Ринок» Свалявської райспоживспілки, ГРИЧАК Олену Василівну – пекаря хлібопекарні споживчого товариства «Джерело» Великоберезнянської райспоживспілки, ЕГРЕШІ Тетяну Іванівну – начальника управління організаційно-кооператвиної роботи і кадрів облспоживспілки, ЛОКИСА Віталія Івановича – начальника ковбасного цеху виробничо-комерційного підприємства «Мукачівський міськкоопторг» облспоживспілки.

Оголошено Подяку обласної ради: БОГДАНУ Володимиру Степановичу – заступнику голови правління товариства Тячівської райспоживспілки, РАКУЩИНЕЦЬ Тетяні Василівні – головному бухгалтеру споживчого товариства «Довіра» Виноградівської райспоживспілки, СМОЛЕНСЬКІЙ Оксані Тадеївні – шеф-кухарю 6 розряду кафе-бару «Старе місто» коопунівермагу Рахівської райспоживспілки.

Спільну відзнаку облради та ОДА «За розвиток регіону» отримала керівник Іршавської райспоживспілки Ганна Горзова, повідомили zakarpatpost.net у прес-службі облради.