Йосип Кобзон став на захист української мови

Співак не розуміє, для чого українським політикам треба було порушувати мовне статус-кво.

На урочистому святкуванні 80-річчя Донецької області відомий співак і депутат Держдуми РФ Йосип Кобзон висловився на захист української мови.

Він відзначив, що не бачить підстав щось змінювати в українських законах, тому що російська мова і так вільно вживається в усіх сферах життя країни.

“Закони вони приймають. Хто завадить, і хто заважає сьогодні у Верховній Раді розмовляти російською мовою? Хто заважає в Донбасі говорити російською мовою?”, – запитався він.

Так само, на думку Кобзона, жодним чином не є проблемою спілкування українською мовою. “Хто здивується, якщо хтось із вас почне розмовляти українською мовою?”, – відзначив він.

Кобзон розповів, що його колега по Держдумі Валентина Терешкова запропонувала йому на противагу подіям в України демонстративно виголосити промову в російському парламенті українською мовою. Співак підтвердив, що йому ніхто не може завадити це зробити, однак так і не сказав, чи всерйоз поставився до цієї пропозиції.

Натомість він висловив сподівання, що мовна ситуація в Україні вирішиться мирно і ситуація унормується на здорових засадах, як це було до збурення пристрастей.

“Це такий надуманий політичний конфлікт, який, я сподіваюся, вирішиться без особливо тяжких наслідків”, – заявив Кобзон.

tsn.ua