В Україні з’являться приватні пенсійні фонди?

Мінсоцполітики відхилило ідею страховиків про те, що Накопичувальний пенсійний фонд, діяльність якого дозволить створити другий рівень пенсійної системи, повинен бути ліквідований вже через три роки після його створення в 2014 році.

Таким чином, з 2017 року недержавні пенсійні фонди (НПФ) стануть прямими конкурентами держави у боротьбі за пенсійні накопичення, які буде зобов’язана мати більшість працездатного населення країни.
 
“Через два роки після введення другого рівня системи пенсійного страхування його учасники будуть мати можливість самостійно вибрати: перерахувати кошти в НПФ або залишити свої кошти в Накопичувальному пенсійному фонді”, – стверджує директор департаменту пенсійного забезпечення Мінсоцполітики Микола Шамбір.
 
Такої ж думки дотримуються і в Українській асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ).
 
“Ми вважаємо недоцільною ідею ліквідації Накопичувального пенсійного фонду. Учасник накопичувальної системи повинен мати можливість в будь-який момент повернути свої накопичення в державний фонд під державні гарантії. Якщо ми ліквідуємо фонд, це буде не добровільне, а примусове переведення коштів”, – пояснює голова ради УАІБ Дмитро Леонов.
 
Таким чином, НПФ доведеться пропонувати більш вигідні умови управління пенсійними накопиченнями і більш високу прибутковість інвестицій, ніж Накопичувальний пенсійний фонд, інакше вони не отримають клієнтів і, відповідно, плату за їх обслуговування.
 
У 2011 році учасники НПФ наростили свої вкладення з 0,93 млрд грн до 1,1 млрд грн. Власні надходження Пенсійного фонду в 2011 році склали 139,2 млрд грн.

ТСН