Українська міліція стане поліцією

[Total: 0    Average: 0/5]

Реформування МВС розпочнеться 19 листопада. Однією з ідей є перейменування “міліції” в “поліцію”.

Її запропонував “регіонал” Василь Грицак і цей законопроект уже зареєстрували в парламенті.

“Згідно з проведеним соціологічним опитуванням, перейменування “міліції” в “поліцію” підтримують 20% громадян. Але головне не зміна назви, а зміна роботи правоохоронної системи,” – виступив на прес-конференції начальник прес-служби МВС України Володимир Поліщук.

Він також наголосив на низькій зарплаті міліціонерів.

“1500 гривень у місяць – це не ті гроші, на які можна прожити. Тому й виникають епізоди, коли міліціонер закриває очі на те, що, скажімо, бабуся вирощує плантацію маку, а натомість не соромиться брати десять гривень хабара. Ви б хотіли кинути свою роботу, та перейти в міліцію?”, – запитав Володимир Петрович в одного з журналістів, який навів приклад хабарництва в міліції.

Генерал-майор міліції Сергій Будник підтримав колегу і пояснив, що саме через ці фактори, зарплату правоохоронцям піднімуть до п’яти мінімальних прожиткових мінімумів.

“Це вже прописано в законі “Про поліцію”. Було б добре, якби в правоохоронні органи Києва йшли кияни, а не селяни із сіл сусідніх областей лише через те, що в селах немає роботи”, – висловив свою думку генерал-майор.
Правозахисник Едуард Багіров протилежної думки.

“Перейменування міліції зараз недоцільне. Ця реформа нічого в правоохоронній системі не змінить. Натомість доведеться тратити великі кошти на пошиття нової форми, заміни табличок і цілий ряд інших деталей.

видше за все автори законопроекту захищають інтереси підприємств, які виготовляють форму”, – вважає правозахисник. Реформування міліції триватиме до кінця 2013 року.

gazeta.ua

 

Comments are closed.