«Таємний» продаж пам’ятки архітектури місцевого значення комплексу «Корона»

[Total: 0    Average: 0/5]

Від проданої «Корони» до кінотеатру «Ужгород» проляже торговельний пасаж?.

Останні дні в Ужгороді обговорюють «таємний» продаж пам’ятки архітектури місцевого значення комплексу «Корона». У той же час з’явилася інформація про майбутнє призначення об’єкту та долю, яку йому готує новоспечений власник.

У кулуарах міської влади розглядають варіант бізнес-проекту у тандемі власності двох ужгородських діячів: кінотеатру «Ужгород» (належить сім’ї мера міста Віктора Погорєлова) та «Корони» (придбана товариством, наближеним до депутата міської ради Івана Волошина).

За інформацією, отриманою zaholovok.com.ua, планується створення нового торговельного пасажу, що простягнеться від «Корони» (на Театральній площі) до кінотеатру «Ужгород» (чи дегустаційного залу «Шардоне», що на вулиці Августина Волошина).

Редакція zaholovok.com.ua звернулася по коментарі на цю тему.

Телефон новоспеченої компанії, яка купила “Корону” (вказаний як контактний у Єдиному державному реєстрі), упродовж дня – відключений.

Окремі підприємці, які працюють у приміщеннях на «шляху» майбутнього імовірного пасажу стверджують, що не мають змоги оформити документи на право власності – через проблеми із БТІ, де заступником директора працює син мера Артем Погорєлов.

Серед власників внутрішніх двориків (що між двома вище названими об’єктами) називають ужгородського депутата, екс-голову Іршавської РДА Віктора Феєра. До слова, йдеться не лише про власників ділянок, а й підземних підвалів, розташованих у центральній частині міста.

Сам Віктор Іванович запевнив нас, що жодного стосунку до цього не має. Водночас депутат прокоментував: «Якщо йдеться про захаращений дворик за кінотеатром, який виходить на вулицю Волошина, то ще 4-5 років тому пожежники вимагали очистити цю територію. Я дуже радий, що хтось виявив бажання її впорядкувати і зробити цивілізовано облаштованим один із старих куточків Ужгорода».

Взяти коментар у мера міста Віктора Погорелова наразі неможливо – у розпал подій із продажем однієї із найкрасивіших будівель Ужгорода – він у відпустці.

Натомість ми додзвонилися до його сина, Андрія Погорєлова, оскільки йшлося про родинні справи мера. «Это сплетни, – сказав Андрій Погорєлов. – По экологии могу дать комментарий, а сплетни комментировать не буду. Я не имею отношения к кинотеатру». Також А. Погорєлов запевнив Zaholovok.com.ua, що нічого не чув про ідею нового пасажу.

Ми також вислухали сторону, яка претендувала на будівлю «Коруни», орендуючи її ще з кінця 1990-х років. Архімандрит Віктор Бедь, ректор Ужгородської української богословської академії розповів, що ця будівля перебувала і перебуває в оренді ПП «Коруна», яка є власником патенту на виключне право оренди «Корони» до 2047 року. У суборенду окремі приміщення здавалися богословській академії. «Згідно з Положенням про патент, «Коруна» мала право на викуп цих приміщень. Про це велися переговори при усіх владах, але кожна влада намагалася відібрати будівлю, – каже Віктор Бедь.

– Коли Погорєлов став мером, вкотре підняли питання викупу, щоб передати приміщення богословській академії. Про це навіть звертався до представників української влади Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України. Однак внаслідок корупційних дій за згоди правоохоронних органів та активної участі депутата І. Волошина питання викупу заблокували та «підсунули» так званий конкурс, який, зрозуміло, планувався в інтересах тих, хто купив «Корону». Ганебним чином при цьому показали себе прокуратура Закарпаття та обласний Господарський суд».

В. Бедь також додав: «Внаслідок незаконних судових рішень ПП «Коруна» програла судові справи і втратила право на викуп. А брати участь у таких цирках, яким був цей конкурс…»

За інформацією архімандрита, мінімальна ціна «Корони», названа експертним висновком столичних фахівців, становить 20 мільйонів гривень. «Зрозуміло, що 8 мільйонів — ціна «не за красиві очі». І можна тільки здогадуватися, в інтересах кого ціна встановлена саме така. Час покаже. Ми були готові купувати за реальну ціну (як і вкладати після цього кошти у ремонт будівлі), але Погорєлов та інші організували аферу. До речі, відповідальність не слід перекладати тільки на нього, тут тісно пов’язані усі структури. Крім того, 99 % депутатів міської ради підняли руки і проголосували за таке рішення. Ми є свідками того, як деградує наше суспільство, влада нехтує Божими та світськими законами і веде нас до кризи».

До слова, сама богословська академія придбала приміщення на вул. Гойди і переселяється туди з пл. Театральної. В. Бедь стверджує, що і тут структура зазнає тиску з боку влади: «Тиск, шантаж продовжується навіть території, яку ми придбали у приватну власність. Це більше нагадує поведінку зграї шакалів, які керуються кримінальними цілями і показують, що є володарями світу цього».

Натомість депутат Ужгородської міської ради, власник іншої будівлі (новобудови) на площі Театральній Іван Волошин відповів кореспонденту zaholovok.com.ua запитанням на запитання: «Чому це питання до мене?».

«Перший раз чую, – сказав бізнесмен про ідею пасажу. У такій трактовці, як ви задаєте питання, не чув нічого подібного».

І. Волошин також запевнив, що не має жодного стосунку до придбання комплексу «Корона». «На жаль, – додав він. – Я був би не проти, чесно признаюся. Думаю, як і ви».

Щодо ціни, за якою місто продало архітектурну пам’ятку, депутат прокоментував: «Я думаю, у тому форматі, який там є, це непогана ціна. Проведу вам аналогію: «Закарпаттяобленерго» приватизували за 160 мільйонів гривень. Порівняйте масштаби».

Що насправді буде із “Короною” (як і з кінотеатром) – побачимо, очевидно, у найближчі роки.

7 серпня “Корону” продали фірмі, зареєстрованій за 12 днів до самого конкурсу (19 липня цього року). А відповідне оголошення у міській комунальній газеті вийшло у номері за вівторок, при тому, що газета – суботня. Передплатникам вівторковий номер не надійшов.

zaholovok.com.ua

Comments are closed.