Закарпаття: 71-річний дідусь живе в туалеті, бо його будинок зруйнував зсув, а влада про нього забула

[Total: 0    Average: 0/5]

В очікуванні обіцяного владою житла люди, що втратили будинки через зсув ґрунту, змушені роками поневірятися по родичах.

На Закарпатті люди, чиє житло засипало ґрунтом, можуть так і не дочекатись обіцяного переселення. Лише в Тячівському районі у родичів і сусідів туляться понад двадцять родин. Іще півтори сотні – на свій страх і ризик живуть у небезпечних зонах. Місцеві чиновники пояснюють: програму нового житла для потерпілих уряд не фінансує вже 5-ть років.

Багатодітна мати Наталя Мацола показує місце, де колись стояв їхній будинок. Каже, коли стався зсув, велика двоповерхова будівля просто розламалася навпіл. Жінка пригадує, як тоді чиновники наввипередки обіцяли нове житло. Минули роки, а сім’я досі поневіряється по родичах.

З усіх столичних інстанцій листи пересилали назад у район. А районні чиновники лише розводили руками: мовляв, допомогу потерпілим від зсувів обіцяли не вони, а уряд. У місцевому бюджеті грошей на переселення немає. Один з будинків, зруйнованих зсувом, належав 71-річному дідусеві. Його родичка Ольга Мензат каже, що зневірившись у допомозі, чоловік почав заглядати в чарку.

Щоби нікому не набридати, переселився до туалету, що вцілів після зсуву. “Він 43 роки пропрацював в колгоспі електриком, а живе зараз в туалеті! Ось дивіться, сидить собі так літом. Зимою до мами йде”, – розповідає стурбована жінка. Обіцяного житла лише в Тячівському районі чекають понад двадцять родин, чиї хати зруйнував зсув. Іще півтори сотні родин живуть у зсувонебезпечних зонах, бо грошей на їхнє переселення також немає.

tsn.ua

 

Comments are closed.