Закарпаття: ООН виділить 250 тисяч доларів на реалізацію проекту управління бюджетами

У четвер, 23 серпня, голова Закарпатської обласної адміністрації Олександр Ледида зустрівся з координатором системи ООН, Постійним представником Програми розвитку ООН в Україні Олів’є Адамом.

Проект «Місцевий розвиток, орієнований на громаду», зокрема на Закарпатті, став настільки успішним, що вже сьогодні ведуться перемовини про втілення його третьої фази. Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Олів’є Адам зауважив: давно планував відвідати нашу область:

– Закарпаття посідає особливе місце у реалізації проектів ЄС. Ваш край вражає цікавою історією, звичаями, красою природи та унікальним географічним розташуванням. Тому планую виділити час не лише для відвідин громад, які отримують кошти проекту, а й для знайомства  з областю.

Поділився Олів’є Адам і планами на майбутнє. Зокрема, готовністю європейських партнерів витратити чверть мільйона доларів на реалізацію проекту управління бюджетами в Закарпатській області. Поважний гість розповів: наразі чекають на погодження документів у Міністерстві фінансів. Олександр Ледида пообіцяв максимальну підтримку  в цьому питанні через особисте звернення до керівників держави, – повідомили Закарпаття онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА.

Довідково: Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ» стартував на Закарпатті 12 липня 2011 року із підписання спільної Угоди про партнерство між Закарпатською ОДА, Закарпатською обласною радою та ПРООН. Відтак, було відібрано 9 основних районів для участі у проекті –   Берегівський, Виноградівський, Іршавський, Міжгірський, Мукачівський, Перечинський, Свалявський, Тячівський, Хустський та 3 резервних –  Рахівський, Ужгородський, Великоберезнянський. 4-5 населених пунктів кожного з цих районів взялися за реалізацію проекту (всього 37 громад). За час другої фази проекту вже затверджено 34 мікропроекти. Планується,  що їхня вартість перевищить 8 млн. грн., з яких 3,2 млн. грн. – кошти проекту, 4,4 млн. грн. – кошти бюджету, 0,7 млн. грн. – кошти громад. Користь від реалізації мікропроектів отримає близько 40 тис. громадян.