Закарпаття: «Гуцульська бринза» втринадцяте зібрала гостей на Рахівщині

Цими вихідними пройшов традиційний обласний фестиваль “Гуцульська бриндзя”.

2 вересняуРаховінаймасовішінародне свято Закарпаттявідвідалиочільник краю ОлександрЛедида, його заступник Антон Громовий, виконуючийповноваженняголовиоблрадиВолодимирЗакурений, голова РахівськоїрайдержадміністраціїДмитроАндріюк та іншіповажнігості.

Як і щороку, “Гуцульськабриндзя” розпочалася із святкової ходи колони, сформованої із представників кожного села Рахівщини.

З центру Рахова колона разом із офіційною делегацією керівництва області вирушила до місця проведення фестивалю – амфітеатру “Буркут”.

Тут вжерозгорнули намети із екпозиціями творів народних умільців, проводили конкурси на кращих трембітарів, сопілкарів, змагалися у приготуванні гуцульських страв. Та найголовніше, за чим приїхали численні гості фестивалю – бринза. На святі овечий сир продавали у кількох десятках наметів.

Пан Василь, котрий у своєму господарстві має близько тисячі овець та вже п’ятнадцять років робить сир, на відсутність покупців не скаржиться і ділиться своїм секретом приготування смачного сиру:

– Треба багатопрацювати, не лінуватися, тоді й бринзавийдедоброю.

– Робити сири із овечого молока – наша сімейна справа, це наш заробіток, з продажу бринзи і живемо. Тримаємо 350 овець, сама займаюсявиготовленнямсирувже 12 років, – розповідає пані Наталія із Верховинського району, що в Івано-Франківськійобласті.

Важка робота не залишаєтьсянепоміченою: гості, щоз’їхалися на фестиваль із усієї України сирну продукцію купують у великій кількості. Окрімбринзи, відвідувачам подобаються й інші атрибути свята – вишиванки, котрі цього дня були чи не на кожному відвідувачі “Гуцульської бриндзі”.

– Придбала на святічи неусіелементинаціональногоодягу: відвишиванки до головного убору та прикрас. Одразу й перевдягнулася, – демонструєсвоєвбранняпаніОленаіз Кривого Рогу.

– Ми з сім’єюприїхали з Києва, абиподивитися на це свято. Надзвичайно сподобалася урочиста хода з трембітами, ізсільськимиколективами. От зараз тут куштуємо бринзу, котра неймовірно смачна. Вперше на цьому дійстві і все дуже подобається, – ділиться враженнями 50-річний Іван.

Вперше на фестиваль приїхав консул Генерального Консульства Угорщини в Ужгороді Ендре Саліпскі:

– Все тут тішить: і природа, і настрій людей, і сам фестиваль. За два роки своєїдипломатичноїроботи в Закарпатській області, я вперше тут. Вважаю, що цей захід може слугувати прикладом навіть для інших областей, адже на святі чітка організація, достойні учасники, які пропонують якісну продукцію. Ще один важливий елемент: традиції вівчарства, котрі збережені і передаються молодшим поколінням.

Нині в області розвитку вівчарства сприяє регіональна програма підтримки тваринництва:

– Для вівчарської справи програмою передбачено більше 1,5 мільйона гривень. Крім того, сьогодні вигідно займатися цим: попит, а відповідно й ціни на овечі сири, овече м’ясо зростають. Загалом, сьогодні динаміка розвитку вівчарства в Закарпатті є досить-таки потужною, – розповів керівник області Олександр Ледида.

 Прес-центр ОДА