Спрощують процедуру відведення земельних ділянок

Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення” (реєстр. № 11116 від 28.08.2012).

Вказаним законопроектом пропонується внести зміни до статей 20,  118, 122, 123, 151, 186, 186-1 Земельного кодексу України та статті 50 Закону України “Про землеустрій”.

Цим законодавчим актом пропонується ввести норму, згідно з якою зміна цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, буде здійснюватись за їх ініціативою без прийняття рішень органами виконавчої влади або місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Крім цього, з метою зняття соціальної напруги в суспільстві, викликаної негативними наслідками від створення комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, законопроектом пропонується ліквідувати вказану комісію та скоротити кількість дозвільних органів, які беруть участь у погодженні зазначеної документації.

Внесення змін до статті 50 Закону України “Про землеустрій” вперше з часу проведення земельної реформи закріпить на законодавчому рівні склад та зміст проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, що дозволить уникнути зловживань з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування під час погодження та затвердження вказаної документації із землеустрою, – повідомили в Головному управлінні Держкомзему у Закарпатській області.