Берегівщина очима кандидата в народні депутати В’ячеслава Шутко

В’ячеслав Шутко, кандидат у народні депутати від округу №69, поставив своєрідний рекорд, провівши минулої п’ятниці за день 6 зустрічей з виборцями Берегівського району. Поспілкуватись з кандидатом мали змогу мешканці сіл Гать, Гут, Велика та Мала Бийгань, Запсонь і Рафайново.

Вже 15 років сільська влада Гаті «воює» з племінним заводом. У розпорядженні цього підприємства, яке сьогодні реформоване у ПАТ «Племінний завод «Закарпатський», знаходиться 2900 гектарів землі. Але правовстановлюючих документів у ПАТ немає, відповідно, сільрада не отримує орендну плату. 15 серпня минулого року депутатами було прийняте рішення про припинення права користування землею, але Племінний завод його оскаржив, і судова тяганина не завершилася і до сьогодні.

Внаслідок систематизації постраждав ФАП у Чікоші, що також належить до Гатчанської сільради. Нещодавно голландці зробили у ньому євроремонт, але працювати там нікому, бо посаду фельдшера скоротили.

Село Гут навпаки, має фельдшера, але скоро залишиться без приміщення ФАПу – його забирає релігійна община. Велике приміщення дитячого садочку у Гуті може прийняти ще багато дітей, і потреба у дошкільній освіті є мінімум для 30-ти дітей, але не вистачає меблів. Місцева школа також потребує меблів, на коридорах варто замінити дерев’яну підлогу.

Ще однією проблемою у селі є старий аварійний міст, який з’єднує Гут з земельними ділянками та частиною будинків. Через міст не може проїхати сільськогосподарська техніка, тому немає можливості проводити роботи, наприклад, сіяти та збирати пшеницю. На разі землі використовують під пасовисько.

Мешканців Великої Бийгані турбує відсутність спортивного інвентарю у школі, а місцевий ФАП потребує апарату ЕКГ. Значна кількість дітей добираються до інших шкіл, але жодних пільг для них немає, їм доводиться платити за проїзд повну вартість.

 

 

 

 

 

 

У Малій Бийгані потребує капітального ремонту приміщення бібліотеки. Через потріскані стіни та протікаючий дах довелося закрити одну з кімнат. У іншій бібліотечний фонд псується через сирість.

У Малобийганській школі І-ІІ ступенів ремонт проведений, але немає спортзалу. Взимку дітям доводиться займатися фізкультурою просто у класах, хоча місця для добудови спортивного залу достатньо. Вчителі також скаржаться на відсутність передбаченої законодавством компенсації за комунальні послуги.

У селі Запсонь найбільшою проблемою є ремонт клубу. Оціночна вартість усіх робіт – біля 1,5 мільйона гривень. Ця проблемою є досить нагальною, тому що саме у клубі знаходиться виборча дільниця. Також ремонту потребують, хоч і не у таких значних масштабах, місцеві школа та ФАП.

Останнім з відвіданих В’ячеславом Шутком селом було Рафайново. Частково проведені роботи по вуличному освітленню, але для завершення не вистачає ще біля 1,5 кілометра електромережі. Ремонт даху потребують ФАП та Будинок культури. Рафайнівський дошкільний навчальний заклад готується до переходу у нове приміщення, під яке був викуплений цілий будинок. Основні роботи вже завершення, але не вистачає коштів на устаткування для харчоблоку.

В’ячеслав Ласлович особисто відвідав усі вищезгадані заклади, ознайомився з конкретними потребами по кожному об’єкту та усе занотував. Через деякий час пообіцяв повернутися і доповісти мешканцям Берегівщини, на якій стадії знаходяться вирішення проблем їхніх громад.

zakarpatpost.net